Zamknij

Kto skomentuje mecz Polska - Arabia Saudyjska? TVP decyduje się na zmianę

26.11.2022 10:40

Mecz Polska - Arabia Saudyjska na antenie TVP skomentuje inny duet komentatorów od tego, który pracował przy okazji inauguracyjnego spotkania MŚ 2022 w Katarze z Meksykiem. Sprawdź, kto usiądzie za mikrofonem.

Jacek Laskowski i Przemysław Pełka
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EastNews

Reprezentacja Polski rozpoczęła mistrzostwa świata 2022 w Katarze od bezbramkowego remisu z Meksykiem. Do gry w defensywie nie można było mieć większych zastrzeżeń, natomiast całkowicie kulała gra ofensywna. Robert Lewandowski był osamotniony, został zmuszony do walki o górne piłki posyłane hurtowo od bramkarza bądź stoperów, a jedynej okazji - rzutu karnego - nie wykorzystał. Przeciwko Arabii Saudyjskiej, uchodzącej przed mundialem za najsłabszą ekipę w grupie C, trzeba będzie zagrać inaczej, bo remis w kontekście starcia z "Albicelestes" może nam niewiele dać.

- Doskonale wiemy, jaki to mecz, jaka jest ranga, wiemy, o co gramy. Jesteśmy jednak wewnętrznie spokojni, nie ulegamy presji, mamy "czyste głowy". Temat meczu z Meksykiem już zamknęliśmy. Wiemy, co trzeba zrobić lepiej, co funkcjonowało dobrze. Remis nie przekreśla naszych szans na wyjście z grupy, ale też nie wystarczy, by awansować, więc mamy świadomość, co nas czeka - mówił na konferencji prasowej Czesław Michniewicz.

Polska - Arabia Saudyjska: kto komentuje?

Transmisje z meczów MŚ 2022 można oglądać na antenach Telewizji Polskiej. Publiczny nadawca opublikował już listę komentatorów, którzy będą pracować przy spotkaniu z Arabią Saudyjską. I nie będzie to ten sam duet, który zasiadł za mikrofonem przy okazji konfrontacji z Meksykiem.

Inauguracyjny dla biało-czerwonych pojedynek z drużyną z Ameryki Północnej skomentowali Mateusz Borek i Janusz Michalik. Spotkanie Polska - Arabia Saudyjska będą komentować Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow.

Relacja na żywo z meczu Polska - Arabia Saudyjska na sport.radiozet.pl w sobotę 26 listopada o godz. 14.

loader

RadioZET.pl