Polak wystąpi w meczu otwarcia w Katarze. Wielkie wyróżnienie na mundialu

19.11.2022 14:48

Tomasz Listkiewicz został wyróżniony i pomoże przy meczu otwarcia na mistrzostwach świata 2022 Katar - Ekwador. Polski sędzia będzie jednym z asystentów VAR. Początek pierwszego spotkania na MŚ w niedzielę 20 listopada o godzinie 17:00.

sędziowie
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

W piątek FIFA potwierdziła skład sędziowski na mecz otwarcia Katar - Ekwador na mundialu. Polscy kibice mieli nadzieje, że arbitrem głównym spotkania będzie Szymon Marciniak, ale ostatecznie zdecydowano się na Daniele Orsato.

loader

Niemniej jednak Włoch będzie współpracował z jednym z Polaków, a mianowicie z Tomaszem Listkiewiczem, który znalazł się w zespole VAR. Poza nim w tej drużynie wybrano włoski duet w postaci Massimiliano Irratiego oraz Paolo Valeriego.

Tomasz Listkiewicz pomoże w meczu Katar - Ekwador na MŚ

"Mój syn Tomek w ekipie sędziów VAR meczu otwarcia Mundialu w Katarze. Jak ja w 1990 (asystent). Życzę ekipie Szymona Marciniaka ( Paweł Sokolnicki, Tomek Listkiewicz i Tomek Kwiatkowski na VAR) by poszli moją drogą sprzed 32 lat ( 8 meczów, w tym ćwierćfinał, półfinał, finał)" - napisał na Twitterze Michał Listkiewicz.

Relacja na żywo z meczu Katar - Ekwador zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl. Początek spotkania o godzinie 17:00.

RadioZET.pl