Zamknij

Polacy mieli prosić Argentyńczyków o przerwanie ataków. Szokujące słowa obrońcy

07.01.2023 10:28

Nicolas Tagliafico zdradził zaskakujące kulisy meczu Polska - Argentyna na mistrzostwach świata w Katarze 2022. Obrońca Albicelestes podczas transmisji na żywo na Twitterze ujawnił, że po straceniu drugiego gola jeden z biało-czerwonych prosił go, aby jego drużyna nie atakowała więcej bramki Wojciecha Szczęsnego.

Polska - Argentyna MŚ 2022
fot. Iwanczuk/Sport/REPORTER/East News

Mecz Polska - Argentyna na MŚ w Katarze był starciem o być albo nie być biało-czerwonych w 1/8 finału. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką Polaków 0:2, ale mimo korzystnego wyniku pojedynku Arabii Saudyjskiej z Meksykiem grę w fazie pucharowej zapewniła sobie drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza, która awansowała z drugiego miejsca.

Tagliafico zdradził kulisy z meczu z Polską na MŚ 2022

Chociaż od tego wydarzenia minął ponad miesiąc jeden z piłkarzy postanowił odsłonić kulisy z tego meczu. Nicolas Tagliafico przeprowadził transmisję na żywo na Twitterze, zdradzając internautom kilka tajemnic z murawy z meczu z Polską.

Kamera przyłapała Messiego na rozmowie z trenerem. Mówili o Polakach

- Po pierwszym straconym golu Polacy nie chcieli już grać. Kiedy zdobyliśmy drugą bramkę, jeden z reprezentantów Polski powiedział mi najlepiej jak potrafił po hiszpańsku: nie atakujcie więcej, proszę! Kolejny gol mógłby ich wyeliminować - mówił.

Ostatecznie Polacy odpadli w 1/8 finału mundialu, przegrywając z Francją 1:3. Z kolei Argentyńczycy po fazie grupowej wyeliminowali Australijczyków, Holendrów i Chorwatów, grając w wielkim finale z Trójkolorowymi. W meczu o złoty medal Albicelestes po niezwykle emocjonującym widowisku wygrali z Francuzami po rzutach karnych, zdobywając trzeci mistrzowski tytuł w historii.

loader

RadioZET.pl