Zamknij

Pele napisał prosto ze szpitala. Nowe informacje ws. stanu zdrowia legendy

05.12.2022 20:00

Pele będzie oglądać w szpitalu w Sao Paulo poniedziałkowy mecz reprezentacji Brazylii z Koreą Południową w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze.

Pele
fot. Xinhua/EAST NEWS

Pele opublikował post tuż przed meczem Brazylii z Koreą Południową w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze, zwracając się do ekipy Canarinhos. Pod wpisem były piłkarz wstawił zdjęcie z 1958 roku, które zostało zrobione w Szwecji, gdzie jako 17-latek sięgnął po tytuł mistrza świata.

Pele wspiera Brazylię na MŚ 2022

"Będę oglądać mecz tutaj w szpitalu i będę wspierać każdego z was. Powodzenia nasza Brazylio!" - przekazała na Instagramie legenda futbolu.

"W 1958 roku w Szwecji spacerowałem ulicami myśląc o obietnicy danej mojemu ojcu (by zostać mistrzem świata - przyp.red.). Wiem, że wielu z zawodników Selecao uczyniło podobne obietnice i walczą o zdobycie swojego pierwszego tytułu. Chcę was zainspirować, moi przyjaciele" - dodał.

loader

W ostatnich dniach pojawiły się sprzeczne informacje na temat stanu zdrowia Pele. W sobotę gazeta "Folha de Sao Paulo" poinformowała, że "król futbolu" otrzymuje opiekę paliatywną po tym, jak chemioterapia w związku z nowotworem okrężnicy przestała przynosić oczekiwane rezultaty. Sam Pele odpowiedział na to wpisem: "Jestem silny, pełny nadziei i normalnie poddaję się leczeniu".

Pele: Nowe informacje ws. stanu zdrowia

We wrześniu zeszłego roku były reprezentant Brazylii przeszedł operację guza okrężnicy. Oprócz problemów z układem pokarmowym legenda futbolu od lat cierpi na problemy z biodrami. W szpitalu pojawia się regularnie na badania oraz sesje chemioterapii.

W miniony wtorek został przyjęty do szpitala, gdzie zdiagnozowano - według oficjalnych raportów placówki - infekcję dróg oddechowych. W dokumencie zaznaczono, że pozostanie w szpitalu jeszcze przez kilka dni, a jego stan się poprawia.

Pele jest jedynym trzykrotnym mistrzem świata. Z reprezentacją Brazylii triumfował na mundialach w 1958, 1962 i 1970 roku.

RadioZET.pl/PAP