Zamknij

Paskudna kontuzja Drągowskiego. Nie pojedzie na mundial, zmiana w kadrze

13.11.2022 15:56

Bartłomiej Drągowski doznał groźnie wyglądającej kontuzji podczas ligowego meczu Spezii z Hellas Weroną. To przekreśla szanse bramkarza na wyjazd na mistrzostwa świata do Kataru.

Bartłomiej Drągowski
fot. Jonathan Moscrop/Associated Press/East News

Bartłomiej Drągowski tuż przed rozpoczęciem zgrupowania przed mistrzostwami świata w Katarze stanął między słupkami w ligowym meczu Serie A Spezii, która grała z Hellas Weroną. Do dramatycznych scen doszło pod koniec pierwszej połowy.

Bartłomiej Drągowski kontuzjowany tuż przed mundialem

W 38. minucie Drągowski wyszedł z bramki, starając się przerwać rajd Kevina Lasagny. Jego interwencja skończyła się najgorzej, jak tylko mogła. Bramkarz reprezentacji Polski zwijał się z bólu i złapał za nogę. Na powtórkach z tej akcji widać, jak jego noga nienaturalnie się wygięła. Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wynika, że doszło do złamania nogi.

25-latek na noszach opuścił boisko i karetką został przetransportowany do szpitala. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Bartłomiej Drągowski stracił szansę wyjechania na mundial do Kataru w ostatniej chwili. Inni piłkarze również byli zszokowani tym, co się stało.

Kto zastąpi Drągowskiego na MŚ w Katarze?

W związku z kontuzją Drągowskiego wydaje się, że w jego miejsce w kadrze na MŚ zastąpi Kamil Grabara, który znajdował się na szerokiej liście Czesława Michniewicza. Pozostaje czekać na decyzje selekcjonera biało-czerwonych. Przypomnijmy, że ostateczne składy na mistrzostwa świata mają zostać potwierdzone do poniedziałku 14 listopada.

RadioZET.pl