Zamknij

Oficjalnie: mecz z Chile przeniesiony z PGE Narodowego. Podano nową lokalizację

Paweł Żurek
12.11.2022 10:30

Mecz reprezentacji Polski z Chile odbędzie się na stadionie Legii Warszawa - poinformował w piątek wieczorem PZPN. Z powodu problemów z dachem spotkanie nie może odbyć się na PGE Narodowym.

Oficjalnie: mecz z Chile przeniesiony z PGE Narodowego. Podano nową lokalizację
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Mecz z Chile odbędzie się w pierwotnie podanym terminie, czyli 16 listopada.  Godzina środowego meczu także pozostała bez zmian - 18.00. "Spotkanie odbędzie się z udziałem publiczności. W sobotę związek poinformuje o zasadach sprzedaży biletów" - przekazał PZPN

Przeniesienie meczu z PGE Narodowego było niezbędne, ponieważ podczas corocznego przeglądu technicznego konstrukcji stalowej dachu PGE Narodowego ujawniono wadę jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej. W związku z rekomendacją konstruktorów i ekspertów zarząd obiektu zdecydował o wstrzymaniu działalności stadionu.

W związku z tym, że stadion Legii przy ul. Łazienkowskiej mieści 31 tys. widzów, a Stadion Narodowy ma 44 tys. miejsc, niektórzy widzowie, którzy zakupili bilety, dostaną zwrot i nie będą mogli obejrzeć meczu.

Mecz z Chile to ostatni sprawdzian kadry Czesława Michniewicza przed wylotem dzień później na mistrzostwa świata do Kataru.

RadioZET.pl/PAP/bia/