Niezwykłe zachowanie Marokańczykow po awansie. Zdjęcia obiegły sieć

06.12.2022 19:31

Reprezentacja Maroka po raz pierwszy w swojej historii awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata. Po triumfie z Hiszpanią drużyna Lwów Atlasu zaskoczyła kibiców, gdy  wszyscy zawodnicy zaczęli klękać do modlitwy.

piłkarze Maroka
fot. TVP Sport/screen

Maroko nie było faworytem w meczu 1/8 finału z reprezentacją Hiszpanii. Chociaż podopieczni Luisa Enrique dominowali na placu gry nie potrafili zamienić przewagi na bramkę. Lwy Atlasu znakomicie ustawiali się w defensywie, nie zostawiając wolnego miejsca rywalom. Ostatecznie po regulaminowym i dodatkowym czasie gry na tablicy wyników widniał rezultat 0:0, dlatego zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne.

loader

W konkursie jedenastek Marokańczycy zmiażdżyli Hiszpanów. Pablo Sarabia uderzył w słupek, a swoich karnych nie wykorzystali także Carlos Soler i Sergio Busquets - ich strzały obronił Bounou. Finalnie Marokańczycy rozbili zespół La Roja 3:0 i zanotowali historyczny awans do ćwierćfinału mistrzostw świata w Katarze.

Marokańczycy rzucili się do modlitwy po awansie do 1/4 finału

Po wygranej zawodnicy z Maroka rzucili się na murawę, aby w modlitwie podziękować za to, co wydarzyło się na Education City Stadium. Zdjęcia z tego momentu natychmiast obiegły sieć.

RadioZET.pl