Obserwuj w Google News

Poważny uraz Neymara. Piłkarz usiadł na ławce i złapał się za głowę

2 min. czytania
25.11.2022 09:19
Zareaguj Reakcja

Neymar z powodu kontuzji nie był w stanie dokończyć meczu z Serbią (2:0). Brazylijczyk tuż przed ostatnim gwizdkiem starł się z rywalem, próbował jeszcze kontynuować grę, ale w końcu usiadł na ławce i ukrył twarz w dłoniach.

Neymar zszedł z boiska z urazem. Piłkarz rozpłakał się na ławce rezerwowych
fot. GIUSEPPE CACACE/AFP/East News

Neymar doznał kontuzji w 79. minucie po tym, jak starł się z Nikolą Milenkoviciem. Nie zszedł jednak od razu z boiska, bo, jak stwierdził trener Brazylii, chciał walczyć i widział, że drużyna go potrzebuje. Skrzydłowy PSG mocno kulał, jego noga była opuchnięta. W końcu musiał zejść z boiska, bo nie był w stanie biegać. Uraz na tyle poruszył Neymara, że po opatrzeniu usiadł na ławce i ukrył twarz w dłoniach.

Lekarz kadry chwilę po meczu wydał komunikat, w którym opisał sytuację gwiazdora. - Musimy poczekać dobę lub dwie, by móc lepiej oszacować sytuację. Czekamy, nie możemy wydawać nieodpowiedzialnych komentarzy nt. tej sytuacji- powiedział dr. Lasmar.

Statystycy wyliczyli, że przez cały mecz z Serbią Neymar został sfaulowany 9 razy. 

Kontuzja Neymara. "On zagra na mundialu" 

Trener Tite zapowiedział, że gwiazdor prowadzonej przez niego kadry wróci na boisko. - Możecie być pewni – Neymar zagra na mundialu – stwierdził. Piłkarz nie skomentował swojej sytuacji. Nie zgodził się na rozmowę z dziennikarzami i opuścił stadion.

Neymar już raz został wykluczony z mundialu z powodu kontuzji. W 2014 roku po brutalnym ataku Kolumbijczyka Zunigi piłkarz Brazylii doznał złamania kości w plecach. Bez Neymara w składzie Canarinhos przegrali z Niemcami 7:1. Skrzydłowy PSG miał też kłopoty z kontuzjami przed mundialem w 2018 roku, w którym jego zespół odpadł w 1/8 finału po porażce z Belgią.

RadioZET.pl/PAB