Zamknij

Neymar nie zagra w fazie grupowej. Poważny uraz gwiazdora Brazylii

25.11.2022 16:10

Neymar i Danilo nie zagrają już w fazie grupowej mistrzostw świata. Obaj Brazylijczycy w meczu z Serbią doznali urazów, który eliminuje ich z gry w dwóch najbliższych spotkaniach.

Neymar kontuzjowany. Brazylijczyk nie zagra w fazie grupowej
fot. Foto Olimpik/REPORTER

Brazylia zmierzy się ze Szwajcarią w poniedziałek o 20:00 i Kamerunem w piątek o tej samej godzinie. W obu meczach zabraknie Neymara i obrońcy – Danilo. Zawodnicy przeszli w piątek badania i rozpoczęli sesje fizjoterapeutyczne. Danilo skręcił lewą kostkę, podczas gdy Neymar miał problem z prawą kostką.

- Skany wykazały uraz bocznego więzadła na prawej kostce Neymara wraz z niewielkim obrzękiem kości. U Danilo jest to kontuzja więzadła przyśrodkowego w lewej kostce - powiedział lekarz kadry narodowej Brazylii Rodrigo Lasmar i dodał: - Przy tych urazach bardzo ważne jest, aby być bardzo spokojnym. Ocena ich stanu zdrowia będzie przeprowadzana codziennie, abyśmy mieli informacje i na ich podstawie podejmowali najlepsze decyzje – kontynuował Lasmar.

Neymar doznał urazu w 79. minucie i choć chciał pozostać na boisku, w końcu uraz dał znać o sobie. Danilo pomimo kontuzji grał do końca. Początkowo większe zaniepokojenie wzbudziła sprawa Neymara, który został opatrzony, usiadł na ławce i złapał się za głowę. Danilo już wcześniej powiedział prasie, że jego przypadek nie jest poważny, ale badanie wykazało, że kontuzja była gorsza niż przypuszczano.

loader

RadioZET.pl/PAB