Zamknij

Najgorszy gospodarz w historii. Koniec mistrzostw świata dla Kataru!

25.11.2022 19:29

Reprezentacja Kataru przegrała w piątek z Senegalem 1:3, z kolei Holandia zremisowała z Ekwadorem 1:1, wobec czego gospodarze mistrzostw świata 2022 pożegnali się z turniejem. Katarczycy to zarazem pierwsi gospodarze w historii, którzy odpadli z fazy grupowej na tak wczesnym etapie mundialu.

Reprezentacja Kataru
fot. PAP/EPA/Noushad Thekkayil

Remis Holandii z Ekwadorem 1:1 całkowicie pogrzebał szanse reprezentacji Kataru na awans do fazy pucharowej mistrzostw świata 2022. Wszystko oczywiście za sprawą dwóch wcześniejszych porażek gospodarzy w grupie A.

W meczu otwarcia Katarczycy przegrali z Ekwadorem 0:2, natomiast w drugiej kolejce ulegli Senegalowi 1:3. Jedynego jak do tej pory gola dla gospodarzy turnieju zdobył Mohammed Muntari.

Koniec mistrzostw świata dla Kataru

Tym samym Katar został pierwszym w historii organizatorem mundialu, który odpadł z fazy grupowej na tak wczesnym etapie MŚ. Poprzedni "rekord" dzierżyła Francja, która w 1938 roku odpadła po dziewięciu dniach. Katarczycy zrobili to po sześciu.

W ostatniej kolejce mundialu gospodarze zmierzą się z prowadzącą w grupie A Holandią (4 punkty). Na drugim miejscu plasuje się Ekwador (4 pkt), zaś na trzecim - Senegal (3 pkt).

Przypomnijmy, że w przypadku równej liczby punktów o kolejności w tabeli decyduje bilans bramek. Na rozstrzygnięcia w tym zestawieniu będziemy musieli zatem poczekać do ostatniej kolejki.

loader

RadioZET.pl