,

Kiedy jest finał MŚ 2022? O której godzinie ostatni mecz mundialu w Katarze?

14.12.2022 21:54

Mistrzostwa świata w Katarze zmierzają ku końcowi i wkrótce poznamy ostateczne rozstrzygnięcia na mundialu 2022. Kiedy dokładnie odbędzie się finał MŚ? O której godzinie zaplanowano spotkanie?

Puchar Świata
fot. Foto Olimpik/REPORTER/East News

Na mistrzostwach świata w Katarze poznaliśmy drużyny, które powalczą o medale. Do półfinału awansowały dwa zespoły z Europy, czyli Chorwacja i Francja, jedna ekipa z Ameryki Południowej, czyli Argentyna oraz reprezentacja z Afryki - Maroko. Warto zaznaczyć, że Lwy Atlasu zostały pierwszą drużyną z Czarnego Lądu, która dotarła do 1/2 finału.

We wtorek i środę poznamy odpowiedzi na pytanie: kto zagra w finale, a kto o trzecie miejsce? Finał mundialu 2022 zaplanowano na stadionie Lusail Stadium, który może pomieścić aż 80 tysięcy kibiców.

Finał MŚ 2022: Kiedy jest?

W pierwszym półfinale Argentyna pokonała Chorwację 3:0. Ich przeciwnikiem w wielki finale będą Francuzi, którzy zwyciężyli z Marokiem 2:0. Trójkolorowi ponad cztery lata temu na MŚ w Rosji po raz drugi sięgnęli po Puchar Świata, pokonując w finale Chorwację 4:2.

Jednocześnie z tego grona Francuzi mogą pochwalić się największą liczbą gry w półfinałach mundialu. W Katarze Trójkolorowi zagrają po raz siódmy. Jeden występ mniej mają Argentyńczycy (sześć). Z kolei dla Chorwatów będzie to trzeci półfinał w historii, a dla Maroka pierwszy.

O której godzinie finał MŚ w Katarze?

Finał MŚ w Katarze Argentyna - Francja zaplanowano w niedzielę 18 grudnia. Mecz odbędzie się dość wcześnie, bo o godzinie 16:00. Relacja na żywo z tego spotkania zostanie również przeprowadzona na naszym portalu.

loader

RadioZET.pl