Nie będzie zmian w kadrze. Wszyscy piłkarze Argentyny mogą już grać

17.11.2022 12:49

Nie będzie zapowiadanych zmian w kadrze Argentyny. Trener Lionel Scaloni przed spotkaniem z Arabią Saudyjską ma do dyspozycji wszystkich 26 zawodników.

MŚ 2022. Wszyscy piłkarze Argentyny mogą już grać. Trener Scaloni uspokaja
fot. Hussein Malla/Associated Press/East News

Trener Argentyny Lionel Scaloni w środę zapowiedział, że może wprowadzić zmiany w 26-osobowej kadrze, którą powołał na mundial w Katarze. Szkoleniowiec Albicelestes chciałby skorzystać z modyfikacji składu, jeśli zawodnicy, którzy mają problemy z kontuzjami, nie wrócą do zdrowia.

„Mamy kilka dni na podjęcie decyzji ws. kadry. Ona może się zmienić, ale miejmy nadzieję, że nie będzie potrzeby. Istnieje jednak taka możliwość. Nie mówię też, że ktoś opuści kadrę. Jest kilku zawodników, którzy zostali dzisiaj wykluczeni z gry, ponieważ nie nadawali się do meczu lub istniało ryzyko pogłębienia urazu – powiedział w środę selekcjoner Argentyny. .

Obawy dotyczyły m.in. Papu Gomeza, Marcusa Acuni, Cristiana Romero, Nico Gonzaleza, czy Nicolasa Tagliafico. 

MŚ 2022. Argentyna w komplecie, piłkarze wyleczyli urazy

Romero i Papu Gomez znaleźli się poza kadrą meczową, ale nie ma obaw o ich dyspozycję. Acuna i Nico Gonzalez przylecieli na zgrupowanie kadry z drobnymi urazami, jednak pierwszy z nich grał już z ZEA, a drugi zdąży się wyleczyć do spotkania z Arabią Saudyjską.

Argentyna zacznie mundial od spotkania z Arabią Saudyjską (22.11, godz. 17), a potem zmierzy się z Meksykiem (25.11, godz. 20). W ostatnim meczu mistrzostw Albicelestes zagrają mecz z Polską

loader

RadioZET.pl/PAB