Zamknij

Zapytał Rosjanki o Ukrainę. Internauci zniesmaczeni zachowaniem

22.12.2022 09:49

Tuż po finale MŚ w Katarze jeden z reporterów TVP Sport zaczepiał kibiców Argentyny, pytając się ich o odczucia towarzyszące w meczu z Francją i zdobyciu Pucharu Świata. Dziennikarz spotkał też fanki Albicelestes, które pochodziły z Rosji. Podczas rozmowy padło pytanie o Ukrainę.

fanki z Rosji na mundialu w Katarze
fot. Mateusz Miga/Twitter screen

Argentyńczycy oszaleli po zdobyciu mistrzowskiego tytułu na mundialu w Katarze. Świadczą o tym sceny, chociażby z Buenos Aires, gdzie miliony fanów wyszło na ulicę, aby fetować zdobycie Pucharu Świata. Podobnie było pod stadionem tuż po finale, ale oczywiście było bardziej spokojnie.

Spotkał Rosjanki na MŚ 2022. Fani zniesmaczeni zachowaniem dziennikarza TVP Sport

W międzyczasie reporter TVP Sport pytał się argentyńskich kibiców, jakie to uczucie mieć najlepszą drużynę globu. W trakcie sondy trafił na fanki reprezentacji Argentyny, które okazały się Rosjankami. Dziennikarz nie omieszkał zapytać o Ukrainę, która od lutego odpiera rosyjską inwazję. Po chwili ciszy wypowiedziały tylko jedno słowo "c'mon".

Pod nagraniem posypały się komentarze użytkowników, którzy nie byli zachwyceni postawą dziennikarza.

loader

"Rozumiem, że jak ktoś był z Izraela, to pytałeś o Palestynę?", "Chłopie ale żenada", "Piłka nożna>polityka - żenada i jeszcze raz żenada. Nie wiem po co to pytanie", "W momencie, gdy powiedziały, że są z Rosji powinien pan zabrać mikrofon i powiedzieć, że z ruskimi nie rozmawia. Wyszło by mniej żenująco" - czytamy pod postem.

RadioZET.pl