Obserwuj w Google News

MŚ 2022: Grupy mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze

2 min. czytania
14.11.2022 12:00
Zareaguj Reakcja

Mistrzostwa świata w Katarze 2022 rozpoczną się w niedzielę, 20 listopada. Już w fazie grupowej dojdzie do kilku hitowych spotkań. Kto z kim zagra? Zobacz wszystkie grupy mundialu w Katarze.

MŚ 2022 - grupy mistrzostw świata
fot. Sportimage/PA Images/EAST NEWS

Udział w mistrzostwach świata wezmą 32 drużyny, które podzielone zostały na 8 grup - po 4 zespoły w każdej. Awans do fazy pucharowej wywalczą po 2 najlepsze zespoły z każdej grupy. Tym samym w 1/8 finału zagra 16 reprezentacji.

W grupie A zagra oczywiście gospodarz mistrzostw świata - Katar. Rywalizować będzie z Ekwadorem, Senegalem i Holandią. W grupie B mundialu w Katarze rywalizować będą Anglia, Iran, USA i Walia. Najważniejsza z perspektywy polskiego kibica będzie grupa C. W niej zagra rzecz jasna reprezentacja Polski. Jej rywalami będą drużyny Meksyku, Arabii Saudyjskiej i Argentyny.

Mistrzostwa świata 2022 w Katarze - grupy

Przypomnijmy, że cztery lata temu w Rosji rywalami grupowymi reprezentacji Polski na mundialu były ekipy Senegalu, Kolumbii i Japonii. Biało-czerwoni nie wyszli z grupy.

Redakcja poleca

Do grupy D trafili broniący tytułu mistrza świata Francuzi. Rywalizować będą z Australią, Danią i Tunezją. W grupie E zagrają natomiast Hiszpania, Kostaryka, Niemcy i Japonia. Rywalami Belgii w grupie F będą Kanada, Maroko i Chorwacja. Grupa G mistrzostw świata 2022 to Brazylia, Serbia, Szwajcaria i Kamerun. W grupie H grać będą Portugalia, Ghana, Urugwaj i Korea Południowa.

MŚ 2022 - wszystkie grupy mistrzostw świata w Katarze

  • grupa A: Katar, Ekwador, Senegal, Holandia
  • grupa B: Anglia, Iran, USA, Walia
  • grupa C: Argentyna, Arabia Saudyjska, Meksyk, Polska
  • grupa D: Francja, Australia, Dania, Tunezja
  • grupa E: Hiszpania, Kostaryka, Niemcy, Japonia
  • grupa F: Belgia, Kanada, Maroko, Chorwacja
  • grupa G: Brazylia, Serbia, Szwajcaria, Kamerun
  • grupa H: Portugalia, Ghana, Urugwaj, Korea Południowa

Mistrzostwa świata 2022 w Katarze rozpoczną się 20 listopada i potrwają do 18 grudnia, gdy rozegrany zostanie wielki finał. To pierwszy mundial w historii, który rozegrany zostanie jesienią i pierwszy w historii, który odbędzie się w kraju islamskim.