Zamknij

Morawiecki odwiedził kadrę przed mundialem. "To jest samograj"

18.11.2022 12:14

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził piłkarzy tuż przed wylotem na mistrzostwa świata w Katarze. - Jak chłopaki wyjdą z grupy, to na pewno wybiorę się na mecz - obiecał kadrowiczom.

Mateusz Morawiecki
fot. YouTube/Łączy nas piłka

Morawiecki pytał reprezentantów o treningi przed turniejem i czy nie brakuje im obozu przygotowawczego. - To jest samograj, panie premierze - żartował Kamil Grabara. Temat rozwinął Krystian Bielik, który tłumaczył, że czasem lepiej wejść do gry z marszu. - Każdy był spięty, więc ktoś musiał pociągnąć rozmowę - śmiał się potem.

Morawiecki obiecał piłkarzom nagrodę

Na koniec spotkania premier otrzymał od Roberta Lewandowskiego pamiątkową koszulkę. - Wierzę w was, będziecie na pewno dawać z siebie wszystko, a jak się wam uda, my z panem trenerem zapewnimy, żeby była dla was bardzo dobra nagroda. Do zobaczenia po mistrzostwach albo na mistrzostwach - podsumował Morawiecki. Obszerne fragmenty z wizyty premiera na zgrupowaniu obejrzeć można w najnowszym vlogu kadry.

Wideo zawiera też między innymi kulisy podróży do Kataru, a także obrazki z przywitania Polaków w hotelu. Piłkarze na wejściu ugoszczeni zostali owocowymi drinkami i wręczono im kwiaty. - Czuję się jak na weselu - śmiał się Łukasz Skorupski.

Żartów było zresztą całe mnóstwo, a jedną z zabawniejszych historii była rozmowa o... serialu "M jak miłość", podczas której Lewandowski pokazywał selekcjonerowi, jak Hanka Mostowiak wjechała w kartony.

Kulisy spotkania reprezentacji z premierem

Reprezentacja Polski zainauguruje mistrzostwa świata już we wtorek. Mecz Polska - Meksyk zaplanowano na godzinę 17.00. W kolejnych spotkaniach biało-czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską i Argentyną.

RadioZET.pl