Morawiecki obiecał miliony reprezentacji Polski. Chodzi o MŚ w Katarze

05.12.2022 09:45

Jak ustalił portal Wirtualna Polska SportoweFakty, premier Mateusz Morawiecki obiecał reprezentantom Polski premię za awans z grupy na mistrzostwach świata w Katarze. Mowa o co najmniej 30 milionach złotych. "Informację potwierdziliśmy w trzech niezależnych źródłach" - czytamy.

Mateusz Morawiecki
fot. Oleg Marusic/REPORTER/East News

Reprezentacja Polski przed wylotem do Kataru miała spotkanie z Mateuszem Morawieckim. Jak dowiedzieli się dziennikarze Wirtualnej Polski SportowychFaktów Szymon Jadczak i Maciej Faron, premier polskiego rządu miał obiecać kadrowiczom sowite premie za awans z grupy na MŚ 2022. Najprawdopodobniej pieniądze trafią bezpośrednio do członków i sztabu drużyny (piłkarzy, selekcjonera), a nie do PZPN-u.

Portal kontaktował się w tej sprawie z prezesem polskiego związku Cezarym Kuleszą. Ten pytany o całą sprawę odpowiedział, że o premii słyszał, jednak nie zna szczegółów. W rozmowie z Morawieckim miał nie uczestniczyć.

Milionowe premie dla reprezentacji Polski od rządu

Piłkarze również nie wiedzą nic o szczegółach premii, ponieważ premier nie mówił o konkretach, a sami chcieli się skupić na nadchodzących mistrzostwach świata w Katarze. 

Przypomnijmy, że PZPN zagwarantował sobie premię od FIFA. Polacy za awans z grupy dostaną około 5 milionów dolarów, z czego znaczna część wpłynie na konta piłkarzy.

loader

RadioZET.pl/WP SportoweFakty