Karygodne zachowanie Bielika przy bramce Francji. Co on sobie myślał?

05.12.2022 08:50

Krystian Bielik pojawił się na murawie w drugiej połowie spotkania. Chwilę później Francja strzeliła gola na 2:0. Spory w tym udział naszego zmiennika, który przy kontrze człapał po boisku.

Krystian Bielik

Krystian Bielik zmienił w 71. minucie zmęczonego Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz Birmingham City miał odświeżyć drugą linię i zapobiegać kontrom Francji. Niestety rezerwowy nie wywiązał się dobrze z powierzonego  zadania, czego dobitnym przykładem jest stracony gol na 2:0.

W 74. minucie Ousmane Dembele dostał piłkę na wolne pole od Oliviera Girouda. Piłkarz Barcelony pomknął z piłką pod pole karnego Wojciecha Szczęsnego, a za nim w spacerowym tempie wracał właśnie Bielik, który w zasadzie nie myślał o odebraniu piłki. Chwilę później Dembele dograł do Kyliana Mbappe, a ten strzelił bramkę na 2:0.

Michniewicz wrzeszczał na Bielika

"Bielon, Bielon, Bielon!" – wrzeszczał wówczas przy linii bocznej Czesław Michniewicz, jednak z jego podpowiedzi nie skorzystał Bielik. Mistrzostwa świata w Katarze miały być dla niego przepustką do wyjściowego składu reprezentacji Polski, jednak swoimi występami na mundialu znacząco się od niego oddalił.

Ostatecznie Polacy przegrali z Francją 1:3 i zakończyli swój udział w MŚ 2022 na 1/8. Honorowego gola zdobył z rzutu karnego Robert Lewandowski.