Zamknij

A jednak! Michniewicz niepewny swojej przyszłości w reprezentacji Polski

02.12.2022 14:51

Niedawno portal "Weszło.com" poinformował o automatycznym przedłużeniu kontraktu z Czesławem Michniewiczem. Z informacji "TVP Sport" wynika, jednak, że takiego zapisu w umowie nie ma. Sprawa nowego kontraktu pozostaje więc otwarta.

Czesław Michniewicz
fot. Natacha Pisarenko/Associated Press/East News

Czesław Michniewicz dokonał historycznej rzeczy na mistrzostwach świata w Katarze. Reprezentacja Polski pod jego wodzą po 36 latach awansował z grupy na mundialu. Polacy zajęli drugie miejsce tuż za plecami Argentyny, a w 1/8 zmierzą się z Francją.

Biało-czerwoni zrealizowali cel, a w nagrodę czeka ich ogromny bonus. Po awansie z grupy do kasy Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynie około 4 miliony dolarów, z czego znaczna część tej sumy zostanie rozdzielona pomiędzy naszych reprezentantów.

Michniewicz jednak niepewny swojej przyszłości?

W tle pozostaje temat przyszłości Michniewicza w roli selekcjonera. W czwartek portal "Weszło.com" poinformował o automatycznym przedłużeniu kontraktu z trenerem. Z zapisu w umowie miało wynikać, że po awansie z grupy trener miał dostać gwarancję poprowadzenia reprezentacji w eliminacjach do Euro 2024. Z informacji "TVP Sport" wynika jednak, że takiego zapisu nie było.

Mimo wszystko dalsza współpraca na linii Michniewicz - PZPN jest możliwa. Polski związek jest świadom, że selekcjoner pracuje na nowy kontrakt, co udowodnił wynikami na mundialu. W Katarze rozmów o przedłużenia kontraktu jednak nie ma. Wszystko po to, by najlepiej przygotować się do starcia z Francją.

Rozmowy dopiero po mundialu

Po zakończeniu udziału Polaków w MŚ 2022 ma dojść do spotkania Czesława Michniewicz z prezesem PZPN-u Cezarym Kuleszą. " W kontrakcie jest zapis dotyczący możliwości przedłużenia współpracy, który zagwarantowała sobie federacja. Cała umowa jest jednak dość szczegółowa i skomplikowana, a przez to można stwierdzić, że zawiera furtki do różnych rozwiązań" - czytamy na portalu "TVP Sport".

Spotkanie Polska - Francja na żywo zostanie rozegrane już w niedzielę 4 grudnia. Relacja z tego meczu na naszym portalu.

loader

RadioZET.pl/TVP Sport