Gol, który pogrzebał nadzieje Meksyku. Zobacz wideo goli z Meksyk - Arabia

30.11.2022 22:12

Reprezentacja Meksyku wygrała z Arabią Saudyjską 2:1. Bramki w tym meczu strzelali Henry Martin, Luis Chavez i Salem Al Dawsari. Zobacz, jak padły gole w ostatnim meczu grupy C na mistrzostwach świata w Katarze.

Gol Arabii Saudyjskiej przeciwko Meksykowi

Reprezentacja Meksyku do samego końca walczyła o awans do dalszej fazy mistrzostw świata w Katarze. Ostatecznie mimo wygranej 2:1 nad Arabią, Meksykanom nie udało się wyjść z grupy, a o wszystkim zadecydował bilans bramek.

Meksyk wyszedł na prowadzenie chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy. W 47. minucie Meksykanie mieli rzut rożny. W polu karnym do piłki doszedł Cesar Montes, który przedłużył dośrodkowanie, a jego główka znalazła Henry'ego Martina. Napastnik Meksyku strzałem z najbliższej odległości pokonał bramkarza Arabii Saudyjskiej.

Meksyk - Arabia Saudyjska: zobacz skrót i bramki

Drugie trafienie miało miejsce pięć minut później. Do rzutu wolnego oddalonego o około 25 metrów podszedł Luis Chavez. Pomocnik Meksyku posłał przepięknego uderzenie w samo okienko bramki. Golkiper Mohammed Al Owais nie miał nic do powiedzenia.

W piątej doliczonej minucie meczu Arabia Saudyjska strzeliła gola kontaktowego i jak się później okazało honorowego. Salem Al Dawasari w dwójkowej akcji z Hattanem Bahebrim rozmontował obronę Meksyku. Pomocnik Arabii precyzyjnym strzałem zdobył bramkę i tym samym pogrzebał szansę Meksyku na awans z grupy.