Zamknij

Media: Katar przekupił rywali. Mają przegrać mecz otwarcia

17.11.2022 19:40

Szokujące informacje z Bliskiego Wschodu. Jak poinformował dziennikarz "Daily Mail" Amjad Taha, Katarczycy przekupili ośmiu ekwadorskich piłkarzy, by ci przegrali mecz otwarcia z gospodarzami turnieju 0:1.

Gianni Infantino i emir Kataru
fot. AP/Associated Press/East News

Szokujące informacje przekazał w czwartek wieczorem dziennikarz "Daily Mail" - Amjad Taha. Ujawnił on, że Katarczycy dopuszczą się korupcji i to już w meczu otwarcia mistrzostw świata 2022.

"Katar przekupił ośmiu ekwadorskich piłkarzy 7,4 milionami dolarów, aby przegrali mecz otwarcia 0:1 w drugiej połowie. Potwierdziło to pięciu wtajemniczonych Katarczyków i Ekwadorczyków. Mamy nadzieję, że to nieprawda. Mamy nadzieję, że podzielenie się tym publicznie wpłynie na wynik. Świat powinien przeciwstawić się korupcji w FIFA" - napisał Taha na swoim profilu na Twitterze.

Media: Katar przekupił ekwadorskich piłkarzy

Chociaż dziennikarz nie przedstawił żadnych dowodów na to, co napisał, jego doniesienia obiły się szerokim echem w światowych mediach. Nie od dziś bowiem wiadomo, że Katar to kraj, w którym korupcja ma miejsce na co dzień.

Na razie zarówno federacje piłkarskie obu państw, jak i FIFA, w żaden sposób nie odniosły się do tych doniesień. Wiele wskazuje jednak na to, że, skoro nie ma dowodów, temat może zostać przemilczany.

Mecz Katar - Ekwador w pierwszej kolejce fazy grupowej mistrzostw świata 2022 odbędzie się w niedzielę 20 listopada o godzinie 17:00 na Al Bayt Stadium w Al-Chaur. Śledź relacje live online i wyniki wszystkich meczów MŚ 2022 w Katarze na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl/Twitter/Amjad Taha