Zamknij

"L'Equipe": Francuzi żądają powtórzenia finału MŚ

23.12.2022 11:56

Francuzi zebrali ponad 200 tysięcy podpisów pod petycją w sprawie ponownego rozegrania finałowego meczu mistrzostw świata Argentyny z Francją - donosi L"Equipe". Jako powód francuskie media wskazują na... błędne decyzje Szymona Marciniaka.

Argentyna - Francja w finale MŚ
fot. PAUL ELLIS/AFP/East News

Nie milkną echa po finale mistrzostw świata, w którym Argentyńczycy pokonali Francję po rzutach karnych 4:2. Według ekspertów i kibiców znakomicie w czasie spotkania spisał się Szymon Marciniak. Jednak francuskie media ocenili polskiego arbitra zaskakująco nisko.

Dziennikarze "L'Equipe" nie mogąc pogodzić się z porażką uważają, że sędzia z Płocka popełnił błąd w kluczowym momencie pojedynku. Jak podaje dziennik sami kibice Trójkolorowych poszli o krok dalej. Fani umieścili w sieci petycję, w której... domagają się ponownego rozegrania finału mistrzostw świata.

Francuzi chcą powtórzenia finału mistrzostw świata

"Blisko 200 tysięcy podpisów zebrano pod petycją w sprawie ponownego rozegrania finałowego meczu Argentyny z Francją" - czytamy.

loader

Zdaniem gazety Szymon Marciniak nie powinien dyktować rzutu karnego dla Argentyny, a także uznać trafienia Angela di Marii, który miał być wcześniej nieprzepisowo zatrzymywany przez Kyliana Mbappe.

Wydaje się, że temat finału mundialu jeszcze przez długi czas będzie pojawiał się we francuskich mediach. Jednak nic nie wskazuje na to, że FIFA podejmie jakiekolwiek kroki w tym kierunku.

RadioZET.pl