Zamknij

Legenda Niemiec atakuje Polaków. "Wywalczyć awans w taki sposób?"

02.12.2022 11:59

Legenda reprezentacji Niemiec Lothar Matthaeus w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" skrytykował styl Polaków w meczach MŚ w Katarze. - Wywalczyć awans w taki sposób? Nie próbując nawet zagrozić bramce przeciwnika? - grzmiał były niemiecki pomocnik.

Lothar Mattheaus
fot. IMAGO/Jan Huebner/Imago Sport and News/East News

Reprezentacja Polski mimo porażki z Argentyną 0:2 wywalczyła awans do następnej fazy mistrzostw świata w Katarze. Polacy byli praktycznie tłem w meczu z Argentyńczykami, a przepustkę do najlepszej 16 mundialu dał im korzystny wynik drugiego meczu Meksyk - Arabia Saudyjska (2:1).

Po środowym meczu biało-czerwoni zostali skrytykowani przez legendę niemiecki piłki Lothara Matthaeusa. Niemiec w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przyznał, że jest zawiedziony stylem naszej kadry i ujawnił, że podobne zdanie ma w tej kwestii prezes PZPN-u Cezary Kulesza.

Matthaeus uderza w Polaków po meczu z Argentyną

- Patrząc na samą grę i na to, co Polska pokazała w środę w meczu z Argentyną, byłem bardzo rozczarowany. Zresztą nie tylko ja. W przerwie miałem przyjemność porozmawiać na trybunie z prezesem waszego związku i też był bardzo niezadowolony z tego, jak wyglądała gra waszej drużyny narodowej - zaznaczył.

- Myślę, że na taką taktykę decyduje się trener, a piłkarze wykonują zadania, jakie dostają. Nie wiem, czy wasi zawodnicy tak się cieszą, że muszą cały czas grać tak głęboko - dodał Matthaeus.

Niemiec ujawnił zdanie Kuleszu na temat stylu Polaków

Polacy w starciu z Argentyną zaprezentowali antyfutbol. Jedyne zagrożenie, jakie potrafiliśmy stworzyć to ze stałego fragmentu gry, po którym uderzał na bramkę Kamil Glik. Oprócz tej sytuacji Polska nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia gola.

- W grze Polaków nie widziałem w ogóle chęci zaryzykowania, spróbowania przeprowadzenia kilku chociaż groźniejszych ataków. Macie największy sukces od 36 lat i szczerze wam gratuluję. Jednak jeśli nawet prezes waszego piłkarskiego związku jest rozczarowany, to o czymś to świadczy - podkreślił Niemiec.

Po historycznym awansie reprezentacji Polski zagra z Francją. Mecz Polska - Francja na żywo w niedzielę o godzinie 16:00. Na relację z tego wydarzenia zapraszamy na nasz portal.

loader

RadioZET.pl