Zamknij

Premier Morawiecki spotkał się z prezesem PZPN. Wiadomo, o czym rozmawiali

07.12.2022 10:17

Premier Mateusz Morawiecki we wtorek spotkał się z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarym Kuleszą - poinformował na Twitterze minister sportu Kamil Bortniczuk. Cała trójka rozmawiała o wsparciu finansowym, jakie prezes Rady Ministrów obiecał po mundialu w Katarze.

Mateusz Morawiecki i Cezary Kulesza
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/EastNews / Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EastNews

Miały być premie dla piłkarzy za awans do 1/8 finału MŚ 2022 w Katarze, będzie specjalny fundusz, który ma zapewnić rozwój futbolu w naszym kraju. Takie rozwiązanie po aferze, jaka wybuchła w związku z artykułem WP Sportowych Faktów na temat obietnicy złożonej zawodnikom przez premiera Mateusza Morawieckiego, zaproponował rząd.

- Chcemy wesprzeć polską piłkę nożną w taki sposób, żeby powstał specjalny fundusz, który będzie zajmował się szkoleniem, rozwojem dzieci, które grają w piłkę nożną, budową infrastruktury dodatkowej, nowymi technologiami w sporcie czy kwestiami reprezentacji Polski. To są środki finansowe, które będą przeznaczona na te cele - mówił w poniedziałek na briefingu rzecznik rządu Piotr Mueller. Odbyło się już nawet pierwsze spotkanie w tej sprawie, o czym poinformował minister sportu Kamil Bortniczuk.

Spotkanie Morawieckiego z Kuleszą

"Dziś [we wtorek 6 grudnia - red.] odbyło się spotkanie z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego, Prezesa Cezarego Kuleszy oraz moim ws. funduszu wsparcia piłkarskiej młodzieży, akademii piłkarskich, systemu szkoleń trenerskich i rozwoju infrastruktury sportowej. O szczegółach będziemy informować niebawem" - napisał szef resortu.

Mateusz Morawiecki również we wtorek wydał oświadczenie na temat medialnych doniesień ws. premii. Podkreślił, że żadnych specjalnych nagród dla piłkarzy nie będzie, a sukces na mundialu, jakim było pierwsze od 36 lat wyjście z grupy, trzeba wykorzystać. To pretekst, by rząd zainwestował w piłkę nożną. "Uważam, że rolą Państwa jest wspieranie rozwoju tej najpopularniejszej dyscypliny sportu. Dotyczy to przede wszystkim środków na szkolenie młodzieży, budowy infrastruktury, ale także rozwoju i wsparcia talentów. Na te cele będziemy przeznaczać dodatkowe środki" - pisał premier.

RadioZET.pl