,

"Francjo pie***lić cię". Marokańczycy oszaleli po przegranej

15.12.2022 13:29

Nie milknął doniesienia w sprawie zamieszek we Francji po półfinałowym meczu mistrzostw świata w Katarze. Na jednym z wideo, które trafiło do sieci, widać jak grupa marokańskich kibiców w bluzgach grozi mieszkańcom Francji. "Przysięgam na Koran! J***emy was" - słychać na nagraniu.

Kibice Maroka w szale
fot. Twitter screen/Trójkolorowa Piłka

Reprezentacja Francji pokonała Maroko 2:0 w półfinale mistrzostw świata w Katarze. Po zakończonym spotkaniu na terenie całej Francji wybuchły masowe zamieszki wywołane przez kibiców Maroka. W wyniku jednej z nich zginął 14-letni chłopiec, jednak to nie koniec szokując nagrań.

Do sieci trafiło wideo, z zamieszek w Nicei. Na filmiku słychać, jak grupa marokańskich fanów oblega jedną z ulic w mieście. W pewnym momencie do kamery podchodzi jeden z kibiców i wtedy się zaczyna.

Szokujące słowa Marokańczyka

"Niech żyje Maroko! Przysięgam na Koran! J***emy was mieszkańcy Nicei! Francjo pie***lić cię! Jesteśmy tu tylko po ubezpieczenie. Nasz paszport jest czerwony" - wypalił jeden z kibiców.

To nie pierwszy raz, kiedy Francja musi mierzyć się z zamieszkami. Podobne sceny miały miejsce po wszystkich meczach Maroka po fazie grupowej. Przed półfinałem nawet polska ambasada we Francji wydała specjalne oświadczenie, w którym zalecała unikanie zgromadzeń na ulicach.

loader

RadioZET.pl/Trójkolorowa Piłka