Zamknij

Marciniak w elitarnym gronie na MŚ. Po raz kolejny doceniła go FIFA

07.12.2022 21:04

Szymon Marciniak po raz kolejny został doceniony przez FIFA. Polski arbiter znalazł się w elitarnym gronie sędziów, którzy zostali w Katarze, by prowadzić mecze mistrzostw świata. Pracę w turnieju zakończyło już 16 sędziów.

Szymon Marciniak
fot. JUAN MABROMATA/AFP/East News

Szymon Marciniak był jedynym sędzią głównym z Polski, który pojechał do Kataru, by poprowadzić mecze mistrzostw świata. Oprócz Marciniaka, w roli asystentów pojechali Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki, a także Tomasz Kwiatkowski, który jest odpowiedzialny za system VAR. 

Po meczach 1/8 FIFA zrezygnowała z usług 16 arbitrów. Na szczęście ten los ominął Marciniaka, a co więcej w mediach mówi się, że jest on szykowany do poprowadzenia któregoś z meczów ćwierćfinałowych. Najprawdopodobniej chodzi o spotkanie Maroko - Portugalia.

Marciniak doceniony przez FIFA

Szymon Marciniak prowadził do tej pory dwa mecze na MŚ 2022. Jeden w fazie grupowej pomiędzy Francją a Danią i drugi w 1/8, gdzie Argentyna mierzyła się z Australią. Za każdym razem zbierał on dobre noty. 

Środa i czwartek to pierwsze w tegorocznym mundialu dni bez meczów. W piątek i sobotę zostaną rozegrane po dwa ćwierćfinały. Finał odbędzie się 18 grudnia.

loader

RadioZET.pl