Zamknij

Marciniak o krok od historycznego meczu w Katarze. To jego szansa

08.12.2022 23:06

Szymon Marciniak nie znalazł się w gronie sędziów prowadzących mecze 1/4 finału mistrzostw świata w Katarze. Jednak jak informuje portal meczyki.pl arbiter stoi przed wielką szansą, aby mimo to powalczyć o sędziowanie wielkiego spotkania na mundialu.

Szymon Marciniak
fot. JUAN MABROMATA/AFP/East News

To już drugie mistrzostwa świata dla Szymona Marciniaka. Z początku wydawało się, że Polak zostanie wyznaczony do sędziowania meczu otwarcia mundialu między Katarem a Ekwadorem, ale ostatecznie wybór padł na Daniele Orsato, a 41-latek otrzymał do prowadzenia spotkania fazy grupowej: Francji z Danią i Argentyną z Australią.

Dobra praca polskiego arbitra zaowocowała tym, że FIFA podjęła decyzję o pozostawieniu go wraz ze ścisłą światową czołówką sędziów. Po fazie grupowej swoją przygodę z katarskim turniejem zakończyli tacy arbitrzy jak: Rumun Istvan Kovacs, czy Niemiec Daniel Siebert.

Szymon Marciniak może poprowadzić jeden z półfinałów MŚ 2022

Jak dowiedział się serwis meczyki.pl, Szymon Marciniak nie dostanie żadnego ćwierćfinałowego meczu do sędziowania. Zdaniem portalu FIFA, która wyznacza arbitrów do konkretnych pojedynków ma inny plan wobec Polaka.

loader

Po zakończeniu 1/4 finału MŚ pozostaną ostatnie cztery spotkania do sędziowania. "Półfinały, mecz o trzecie miejsce oraz wielki finał Mistrzostw Świata. Same wielkie spotkania. I jedno z nich ma posędziować właśnie polski arbiter. Szymona Marciniaka i jego zespół czeka na tej imprezie wielka nobilitacja" - czytamy na stronie meczyki.pl.

Czy Marciniak może sędziować w wielkim finale? Szansa oczywiście jest, ale w gronie faworytów wymienia się inną dwójkę: Daniele Orsato i Mateu Lahoza. Niemniej jednak arbiter prowadzący mecz otwarcia nigdy nie dostawał także finału do sędziowania na jednej imprezie. W związku z tym wydaje się, że głównym kandydatem do sędziowania bezpośredniej walki o tytuł mistrza świata będzie Hiszpan.

RadioZET.pl/meczyki.pl