Magiczny gol Casemiro, Brazylia zameldowała się w 1/8 finału MŚ

28.11.2022 18:53

Brazylia pokonała Szwajcarię 1:0 (0:0) i zapewniła sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Ozdobą spotkania był kapitalny gol Casemiro, który odwrócił losy meczu.

Casemiro

Świetny start w meczu zanotowali Szwajcarzy, którzy od razu zaczęli naciskać na słabo dynamicznych Brazylijczyków. Helweci nie bali się grać, a Canarinhos ryzykowali. Mecz był niezwykle żywy i atrakcyjny. Drużyna Tite stała wysoko, ale i Szwajcarzy chcieli grać.

W 27. minucie Brazylijczycy mieli stuprocentową sytuację. Po dośrodkowaniu Raphinhii w pole karne z pierwszej piłki uderzał Vinicius Junior, ale gracz Realu Madryt uderzył nieczysto i mimo to doskonałym refleksem popisał się Sommer. Po czterech minutach szwajcarski bramkarz znów był czujny między słupkami, broniąc strzał z dystansu Raphinhii. Szwajcarzy świetnie odcinali podania do środka boiska, zmuszając Brazylijczyków do większego kombinowania. Ostatecznie w pierwszej części spotkania nie padła żadna bramka.

Po zmianie stron Brazylia zaczęła grać wysoko, utrzymując się na połowie Szwajcarów. Już w 57. minucie doskonałym zagraniem popisał się Vinicius, ale Richarlison nie zdołał zamknąć akcji po wrzutce z lewej strony boiska.

Brazylia w fazie pucharowej, kapitalny gol Casemiro [WIDEO]

Co się nie udało w tym momencie, udało się w 64. minucie. Vinicius dostał znakomite długie podanie od Casemiro i mając dużo miejsca wpadł w pole karne i strzelając w kierunku dalszego słupka, wpakował futbolówkę do siatki. Akcja była sprawdzana przez VAR, który wykazał spalonego i trafienie nie zostało uznane.

Brazylia dopięła swego w 83. minucie. Wówczas gola zdobył Casemiro. Piłkarz Manchesteru United fantastyczne uderzył z powietrza i zamknął podanie od Rodrygo. Sommer nawet nie zareagował.

Ostatecznie Brazylia wygrała ze Szwajcarią 1:0 i z sześcioma punktami na koncie po dwóch spotkaniach zapewniła sobie awans do 1/8 finału.

Brazylia - Szwajcaria 1:0 (0:0).

Bramka: 1:0 Casemiro (83).