Zamknij

Maciej Kurzajewski nic nie mógł zrobić. Wpadka TVP na start mundialu

21.11.2022 09:29

Już na samym starcie mistrzostw świata w Katarze TVP zaliczyła wpadkę. "Dawaj pieniądze, bo zaraz wszyscy traficie do obozu" - napis o takiej treści pojawił się na ekranach telewidzów podczas studia przed meczem Kataru z Ekwadorem.

wpadka TVP Sport
fot. Twitter/TVP

Wszystko to miało miejsce w trakcie, gdy do telewidzów mówił prowadzący studio Maciej Kurzajewski. Dziennikarz TVP Sport nie zdawał sobie jednak sprawy z tego, jakie napisy pojawiają się na ekranach i nie miał na tę wpadkę żadnego wpływu. Zdjęcia z całego zajścia szybko obiegły media społecznościowe. "Czy tylko mi TVP Sport groziło zaraz po odpaleniu transmisji?" - pytali kibice.

Mundial 2022: wpadka TVP Sport

Gośćmi Kurzajewskiego w studiu TVP Sport na inaugurację mundialu w Katarze byli Łukasz Gikiewicz, Bartłomiej Rabij, Marek Szkolnikowski. Ponadto w roli eksperta sędziowskiego wystąpił Michał Listkiewicz.

Tegoroczne mistrzostwa świata rozpoczęły się od ceremonii otwarcia. W jej trakcie mogliśmy usłyszeć m.in. przyśpiewki kibiców (w tym "Polska, biało-czerwoni") czy piosenki z poprzednich mundiali. Ponadto organizatorzy zaprezentowali maskotki wcześniejszych turniejów, a także koszulki wszystkich uczestników zmagań w Katarze. Następnie przyszedł czas na mecz otwarcia. W nim Ekwador pokonał Katar 2:0 po dwóch trafieniach Ennera Valencii.

W poniedziałek do gry wejdą kolejne zespoły, w tym m.in. Anglia i Holandia. Biało-czerwoni rozpoczną zmagania na mundialu we wtorek. Mecz Polska - Meksyk zaplanowano na godzinę 17.00.

RadioZET.pl