Zamknij

Lewandowski zwrócił medal. Wcześniej odmienił życie 12-letniemu Kacprowi

02.12.2022 12:57

W styczniu tego roku Robert Lewandowski wylicytował za 280 tysięcy złotych złoty medal olimpijski Dawida Tomali, który lekkoatleta postanowił przekazać na licytację, by pomóc 12-letniemu Kacprowi z Żor. Potem zwrócił go właścicielowi. Tomala przyznaje, że dzięki pomocy kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski udało się odmienić życie Kacprowi.

Robert Lewandowski
fot. ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News

Chłopiec od urodzenia zmaga się z porażeniem mózgowym i walczył o możliwość samodzielnego poruszania się.

- Nie spodziewałem się tego, że Robert wylicytuje ten medal i że będziemy mogli w całości sfinansować operację i rehabilitację. 12 lat na wózku, a teraz Kacper może już chodzić - powiedział lekkoatleta.

Tomala wierzy w sukces reprezentacji Polski na mundialu

Tomala przygotowuje się do startów w nowym sezonie. Teraz między treningami znajduje czas na śledzenie mundialu w Katarze. Mistrz olimpijski w chodzie sportowym na 50 km z Tokio wierzy, że Polacy awansują do ćwierćfinału.

loader

- W danym dniu, w danym momencie wszyscy jesteśmy równi. Nie patrzmy na nazwiska, tylko róbmy swoje. Wierzę w ich sukces. Będzie ciężko, bo reprezentacja Francji jest niesamowicie mocna, ale orzeł na piersi zobowiązuje i w niedzielę panowie będą gryźć murawie i zostawią na boisku serducho bez względu na wynik - podkreślił.

Mecz Polska - Francja na żywo w niedzielę o godzinie 16.00.

RadioZET.pl/Mateusz Ligęza