Zamknij

Lewandowski zmarnował rzut karny z Francją. A potem zrobił to

04.12.2022 19:53

Robert Lewandowski w meczu z Francją (1:3) w 1/8 finału mistrzostw świata zmarnował pierwszy rzut karny. Przed wykonaniem powtórzonej "jedenastki" poszedł do jednego z chłopców od podawania piłek, by wymienić futbolówkę.

Robert Lewandowski
fot. IMAGO/Rodolfo Buhrer/Imago Sport and News/East News

Lewandowski po meczu z Francją może mówić o szczęściu w nieszczęściu. Kapitan reprezentacji Polski w samej końcówce spotkania zmarnował rzut karny. Interweniujący Hugo Lloris przedwcześnie opuścił jednak linię bramkową i sędzia nakazał powtórzenie "jedenastki". W tym momencie gracz Barcelony podszedł do chłopca od podawania piłek i wymienił ją. To przyniosło skutek. Za drugim podejściem "Lewy" umieścił piłkę w siatce. Był to jego drugi gol na mundialu w karierze.

Polska - Francja: Rzuty karne Lewandowskiego

Reprezentacja Polski ostatecznie przegrała 1:3 i odpadła z mistrzostw świata. - Daliśmy z siebie wszystko, mieliśmy okazje nawet stuprocentowe, szkoda, że nic nie wpadło. Walczyliśmy, próbowaliśmy odpierać ataki Francuzów. Nawet po bramce wychodziliśmy, próbowaliśmy grać. Oczywiście to było za mało na dziś. Brakowało paru elementów, szczególnie przy bramkach można było się lepiej zachować. Gol na koniec był dla nas ważny, w kontekście tego, że przez cały mecz walczyliśmy - powiedział po meczu Lewandowski.

Broniąca tytułu Francja w kolejnej rundzie zagra ze zwycięzcą pary Anglia - Senegal.

RadioZET.pl