Zamknij

Udzielił wywiadu Niemcom i mówił o sobie. "Na MŚ ciężko będzie mi zostać gwiazdą"

14.11.2022 14:11

Poniedziałkowe wydanie niemieckiego "Kickera" ujawniło krótki wywiad z kapitanem reprezentacji Polski - Robertem Lewandowskim. W nim napastnik Barcelony nie mówił jednak o biało-czerwonych, ale o... sobie i kadrze Niemiec.

Robert Lewandowski
fot. IMAGO/JB Autissier/Imago Sport and News/East News

- W Katarze zagramy w trudnej grupie, a każdy mecz będzie niezwykle trudny. Ciężko będzie mi zostać gwiazdą mundialu - taką opinię wyraził w wywiadzie dla poniedziałkowego wydania magazynu piłkarskiego "Kicker" kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

- Gramy w trudnej grupie z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. Czas między spotkaniami jest niezbyt długi. Będę musiał odgrywać inną rolę niż w klubie. Postaram się, abyśmy zagrali bardziej kolektywnie, stwarzając szanse na zdobycia bramek - powiedział Lewandowski.

Lewandowski: "Na MŚ ciężko będzie mi zostać gwiazdą"

Pytany o szanse reprezentacji Niemiec napastnik Barcelony podkreślił, że ta prezentuje w ostatnim czasie dobrą formę i ma duże szanse na awansu do półfinału MŚ 2022 w Katarze.

- Ekipa Niemiec to mieszanka starszych, doświadczonych zawodników i młodych. Niemcy będą trudnym przeciwnikiem dla rywali i mają duże szanse, aby znaleźć się w półfinale mundialu, a wtedy wszystko może się zdarzyć - powiedział 34-letni Lewandowski.

- Wiem, że Hansi Flick jest świetnym trenerem i reprezentacja pod jego kierunkiem może wiele osiągnąć na tym mundialu - dodał.

loader

RadioZET.pl/PAP