Zamknij

Lewandowski nie wróci z reprezentacją do Polski. Wiadomo, dlaczego

05.12.2022 14:43

Polacy zakończyli swój udział w MŚ w Katarze. Z tego też powodu w poniedziałek czeka ich powrót do domu. Jak dowiedział się Tomasz Włodarczyk z portalu "meczyki.pl", na pokładzie samolotu zabraknie Roberta Lewandowskiego. Dziennikarz zdradził, dlaczego.

Robert Lewandowski
fot. Iwanczuk/Sport/REPORTER/East News

W niedzielne popołudnie reprezentacje Polski zakończyła swój udział w mistrzostwach świata w Katarze. W meczu 1/8 Polacy ulegli 1:3 broniącym tytułu Francuzom. W wyniku odpadnięcia z turnieju nasza kadra ma zaplanowany w poniedziałek lot do Polski. Jak się okazuje, biało-czerwoni polecą do domu bez Roberta Lewandowskiego.

O wszystkim w mediach społecznościowych poinformował Tomasz Włodarczyk. "Dziś o 15:00 czasu katarskiego (13 czasu polskiego - przyp. red.) kadra wraca do Polski. Nie wszyscy będą na pokładzie - część z graczy udała się na wakacje w różne strony, ponieważ mają przerwę ligową. W tym gronie jest kapitan Robert Lewandowski - z uwagi na kartki może sobie na to pozwolić" - wyjaśnił dziennikarz "meczyków".

Lewandowski nie poleci z kadrą do Polski

Przypomnijmy, że "Lewy" w ostatnim meczu La Ligi, poprzedzającym mundial w Katarze dostał czerwoną kartkę. Polskiemu napastnikowi puściły nerwy i zaczął wówczas krytykować pracę sędziego. Chodzi tutaj m.in. o wymowny gest dotknięcia nosa i wskazanie na arbitra.

Za to zachowanie Lewandowski został ukarany trzymeczowym zawieszeniem. FC Barcelona próbowała odwołać się od decyzji, lecz bezskutecznie.

loader

RadioZET.pl/Tomasz Włodarczyk