Zamknij

Legendarny trener krytycznie o rozstaniu z Michniewiczem. "Cofamy się o rok"

Paweł Żurek
22.12.2022 14:32

To, że Czesław Michniewicz nie będzie kontynuował pracy z reprezentacją Polski nie jest dobrą wiadomością - powiedział Radiu ZET Antoni Piechniczek, były selekcjoner kadry narodowej. Zdobywca brązowego medalu w 1982 roku uważa, że PZPN stracił rok, a dotychczasowy selekcjoner zasłużył na zaufanie.

Legendarny trener krytycznie o rozstaniu z Michniewiczem. "Cofamy się o rok"
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

PZPN w czwartek po południu podał, że Czesław Michniewicz nie będzie dalej pracował z kadrą i niebawem obejmie ją nowy trener. Decyzję związku w rozmowie z mediami skomentował rzecznik Jakub Kwiatkowski. - Wyniki bronią selekcjonera, ale zdecydowała wizja PZPN-u na temat tego w którym kierunku kadra powinna kroczyć – stwierdził team manager reprezentacji.

Były selekcjoner kadry, Antoni Piechniczek, uważa, że decyzja PZPN-u nie była dobra, a Czesław Michniewicz zasłużył na zaufanie. - To jest stracony rok w tym sensie, że trener wywalczył awans do MŚ, wyszedł z grupy, a po drodze utrzymał reprezentację w LN. I nagle znajdujemy się w tym samym punkcie sprzed roku, bo znowu będziemy zatrudniali kogoś nowego – powiedział Antoni Piechniczek w rozmowie z Radiem ZET.

Piechniczek uważa też, decyzja PZPN przyniesie tylko chaos a dotychczasowy trener zasłużył na zaufanie.

Prezes PZPN-u: nasz wybór musi przemyślany

W czwartek PZPN ogłosił, że Czesław Michniewicz z dniem 31 grudnia 2022 roku przestanie pełnić funkcję selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. W oświadczeniu, które ukazało się na stronie związku dodano, że w najbliższym czasie rozpocznie się proces wyboru nowego trenera kadry narodowej.

- Nasz wybór musi być przemyślany, dlatego nie będziemy deklarować konkretnych dat prezentacji selekcjonera. Jednocześnie zapewniamy, że wybór nowego szkoleniowca jest dla zarządu PZPN kwestią priorytetową – podkreślił Kulesza.

loader

RadioZET.pl/PAB