Reprezentacja Niemiec poza mundialem! Tak strzelali im Kostarykanie

01.12.2022 22:26

Reprezentacja Niemiec wygrała z Kostaryką 4:2 w meczu 3. kolejki grupy E na mistrzostwach świata 2022 w Katarze, ale mimo to odpadła z mundialu. Zobacz wideo wszystkich goli z meczu Kostaryka - Niemcy na MŚ 2022 w Katarze!

Kostaryka - Niemcy

Strzelanie w meczu reprezentacji Kostaryki z Niemcami rozpoczął już w 10. minucie Serge Gnabry, który wykorzystał dośrodkowanie Davida Rauma. W pierwszej połowie było jedynie trafienie.

W drugiej na 1:1 wyrównał dla Kostaryki Yeltsin Tejeda, który dobił strzał Kendalla Jamaala Wastona Manleya. Fatalny błąd przy obronie tego pierwszego popełnił Manuel Neuer, który wybił piłkę wprost pod nogi Tejedy.

Kostaryka - Niemcy: Zobacz wideo goli

W 70. minucie prowadzenie Kostarykanom dał Juan Pablo Vargas. Znów fatalny błąd popełnił wówczas Neuer, który nie trafił w piłkę przy wyjściu z bramki.

Wyrównanie dla Niemców przyszło jednak ekspresowo. "Die Mannschaft" popisali się piękną akcją, po której piłkę do siatki lobem nad Keylorem Navasem wpakował Kai Havertz.

Ten sam zawodnik strzelił po raz drugi w 85. minucie. Wówczas napastnik Chelsea wykorzystał centrę Serge'a Gnabry'ego.

Wynik meczu ustalił Niclas Fuellkrug. Napastnik Werderu Brema wykorzystał zgranie na pustą bramkę Leroya Sane.

Niemcy poza mundialem w Katarze

Ostatecznie Niemcy wygrały z Kostaryką 4:2 w 3. kolejce grupy E na mistrzostwach świata 2022 w Katarze, ale z czterema punktami na koncie ostatecznie nie awansowały do 1/8 finału mundialu.

W drugim meczu tego zestawienia Japonia pokonała bowiem sensacyjnie Hiszpanię 2:1 i to ta pierwsza reprezentacja wygrała grupę z sześcioma "oczkami". Drugie miejsce zajęli Hiszpanie, którzy mieli tyle samo punktów, co Niemcy, ale lepszy o pięć goli bilans bramkowy.