Dokonali niemożliwego przeciwko Portugalii. Koreański sen trwa dalej

02.12.2022 18:00

Reprezentacja Korei Południowej niespodziewanie pokonała Portugalię 2:1 w trzeciej kolejce mistrzostw świata w Katarze. Decydującego gola strzelił napastnik Hee-Chan Hwang.

Hwang Hee-chan

Reprezentacja Korei Południowej pokonała Portugalię 2:1 i dzięki temu awansowała z grupy na mistrzostwach świata w Katarze. Wszystko, dzięki korzystniejszemu bilansowi bramek.

Portugalczycy zaczęli mecz od mocnego uderzenia. Już w 5. minucie wynik spotkania otworzył Ricardo Horta. Pomocnik otrzymał kapitalne dośrodkowanie od Diogo Dalota, który chwilę wcześniej wygrał przebitkę w powietrzu i pomknął z piłką na bramkę.

Korea sensacyjnie wygrywa z Portugalią

Przewaga Portugalii nie trwałą jednak długo. Na odpowiedź Korei czekaliśmy do 27 minuty. Wtedy to piłkarze z Azji dostali rzut rożny, po którym padł gol. Dośrodkowana piłka niefortunnie odbiła się od Cristiano Ronaldo i idealnie spadł pod nogi Young-Gwon Kima. Obrońca skorzystał z tego prezentu i doprowadził do wyrównania. Po pierwszej połowie utrzymał się wynik 1:1.

Po zmianie stron tempo widowiska wyraźnie siadło. Portugalczycy wiedzieli, że nawet przegrana nie zagrozi im utraty pierwszego miejsca w grupie. Wszystko przez wynik Ghany z Urugwajem, w którym to piłkarze z Ameryki Południowej prowadzili 2:0.

Koreańczycy na ostatniej prostej przeskoczyli Urugwaj

W trakcie pierwszej doliczonej minuty Portugalia miała rzut rożny. Podopieczni Fernando Santosa jednak źle wykonali ten stały fragment gry, przez co Heung-Min Son miał okazję na szybką kontrę. Napastnik pobiegł z piłką dobre 40 metrów i w idealnym momencie podał ją do Hee-Chan Hwanga, który precyzyjnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie.

Ostatecznie, dzięki wygranej Korei i Urugwaju, Koreańczycy awansowali z grupy. Dla Koreańczyków jest to pierwsza wygrana nad Portugalczykami od pamiętnego zwycięstwa na mundialu w Korei i Japonii w 2002 roku.