Zamknij

Kompromitacja francuskich dziennikarzy. Tak ocenili Szymona Marciniaka

18.12.2022 20:51

Szymon Marciniak po finale mundialu zebrał pochwały od wielu ekspertów i byłych piłkarzy, którzy doceniali jego sposób prowadzenia meczu i brak jakichkolwiek większych błędów przy podejmowaniu decyzji. Występ Polaka nie zachwycił jednak dziennikarzy L’Equipe, którzy ocenili go… na 2/10.

Kompromitacja francuskich dziennikarzy. Tak ocenili Szymona Marciniaka
fot. PAP/EPA/Tolga Bozoglu

L’Equipe po meczu przyznało oceny wszystkim zawodnikom, a także trenerom i sędziemu. Spośród piłkarzy najwyżej oceniono Kyliana Mbappe (9), Lionela Messiego (8) i Angela di Marię (8). Trenerzy zostali ocenieni na 8 pkt. (Lionel Scaloni) i 7 pkt. (Didier Deschamps). Pomimo niemalże bezbłędnego występu i bardzo dobrej pracy przez całe spotkanie, dziennikarze L’Equipe nisko ocenili Szymona Marciniaka.

Polski arbiter, chwalony przez tysiące kibiców i ekspertów, otrzymał notę 2/10.

Marciniak pomimo podyktowania 3 rzutów karnych i pokazania 7 żółtych kartek przez całe spotkanie kontrolował zachowania zawodników, podejmował słuszne decyzje i nie wzbudził żadnej kontrowersji. Polski arbiter jeszcze w trakcie spotkania był chwalony m.in. przez legendę włoskiej piłki, Claudio Marchisio, który napisał krótko: „Szymon Marciniak, bardzo dobrze”.

Szymon Marciniak chwalony za występ na mundialu. "Klasa światowa"

Marciniakowi, który pewnie prowadził na stadionie Lusajl najważniejszy mecz turnieju, pomagali tego dnia jako asystenci: syn byłego znanego arbitra i prezesa PZPN Michała Listkiewicza - Tomasz oraz Paweł Sokolnicki. Za ekipę VAR odpowiedzialny był Tomasz Kwiatkowski.

Klasę polskiej ekipy docenił prezes PZPN, Cezary Kulesza. "Szacunek i słowa uznania dla naszych sędziów, którzy wykonali wzorowo swoją pracę w niesamowitym finale Mistrzostw Świata! Klasa światowa" - napisał Kulesza na Twitterze. Prezes PZPN był obecny w Katarze na niedzielnym finale.

loader

RadioZET.pl/PAB/PAP/L'Equipe