Zamknij

Kiedy mecze 1/8 finału? Dwa terminy dla reprezentacji Polski

28.11.2022 14:26

FIFA ogłosiła daty i godziny meczów 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata 2022 w Katarze. W środę 30 listopada reprezentacja Polski powalczy o wyjście z grupy C w spotkaniu z Argentyną. Kiedy odbędą się mecze 1/8 finalu mundialu?

Grzegorz Krychowiak
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Reprezentacja Polski zakwalifikowała się na MŚ 2022 w Katarze poprzez baraże ze Szwecją. W losowaniu grup biało-czerwoni trafili na drużyny z trzech różnych kontynentów - Meksyk, Arabię Saudyjską i Argentynę. Do dalszych gier awansują dwie najlepsze ekipy.

- Mam nadzieję, że Barbórkę i Mikołajki spędzimy w Katarze. To by oznaczało wyjście z grupy - mówił Czesław Michniewicz podczas ogłaszania w październiku szerokiej kadry na mundial. To nie do końca prawda, gdyż oba terminy mogą wiązać się już z pobytem w kraju po odpadnięciu w... 1/8 finału.

Kiedy ewentualny mecz Polaków 1/8 finału?

Grupa C, w której grają biało-czerwoni, w fazie pucharowej połączy się z grupą D, w której rywalizują Francja, Australia, Dania oraz Tunezja. Najlepsza drużyna z grupy C spotkanie 1/8 finału z drugą ekipą z grupy D rozegra w sobotę 3 grudnia o godz. 20. Patrząc na tabelę przed 3. kolejką spotkań fazy grupowej, w tym terminie może zagrać reprezentacja Polski, jeśli utrzyma pierwsze miejsce w grupie.

Gdyby biało-czerwoni zajęli drugą lokatę, w takim przypadku zagra w drugim pojedynku 1/8 finału, który zaplanowano na niedzielę 4 grudnia o godz. 16. Potencjalnym przeciwnikiem może być broniąca tytułu Francja.

Relacje ze wszystkich meczów MŚ 2022 w Katarze na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl