Obserwuj w Google News

Kibice prowokowali Lewandowskiego w Katarze. Nagrano reakcję Polaka

2 min. czytania
29.11.2022 19:02
Zareaguj Reakcja

Meksykańscy kibice długo będą wypominać Robertowi Lewandowskiemu niestrzelonego karnego w meczu z El Tri. Serwis "El Futbolero" przekazał, że na kilka dni przed starciem Polska - Argentyna kibice chcieli sprowokować kapitana kadry, wykrzykując nazwisko Guillermo Ochoy, bramkarza reprezentacji Meksyku. Napastnik Barcelony zachował klasę.

Lewandowski
fot. El Universal/YouTube screen

Polscy piłkarze mieli doskonałą sytuację na wymarzone otwarcie mundialu 2022, kiedy w starciu z Meksykiem sędzia podyktował jedenastkę dla kadry Czesława Michniewicza. Niestety, Guillermo Ochoa wyczuł intencje Roberta Lewandowskiego i obronił jego strzał. Mimo że 34-latek odblokował się na MŚ w Katarze, zdobywając gola w spotkaniu z Arabią Saudyjską, meksykańscy kibice na kilka dni przed pojedynkiem Polska - Argentyna wciąż nie dawali zapomnieć napastnikowi o tamtej sytuacji.

Meksykańscy kibice prowokowali Lewandowskiego [WIDEO]

Po zwycięstwie z Saudyjczykami biało-czerwoni udali się do restauracji Nusreta Gokce, który zyskał popularność dzięki charakterystycznemu soleniu mięsa. Jak przekazał sewis "El Futbolero" Lewandowski wyszedł do znajdujących się przed lokalem kibiców. W czasie robienia zdjęć meksykańscy fani skandowali w kierunku kapitana naszego zespołu nazwisko Ochoy. Jak napisali dziennikarze 34-latek "był niewzruszony".

Oglądaj

"Lewandowski słyszał okrzyki. Mimo wszystko postanowił kontynuować sesję zdjęciową, ignorując słowa >>Ochoa, Ochoa<<. Okazał wstrzemięźliwość i spokój, żeby nie wywołać niepotrzebnego skandalu, który mógłby zrujnować jego reputację" - napisano na portalu.

W środę Polska zagra z Argentyną o 1/8 finału. Ekipie Michniewicza wystarczy remis, aby znaleźć się w fazie pucharowej. Relację na żywo ze spotkania Polska - Argentyna będzie można śledzić na naszym portalu.

RadioZET.pl