Kanada bez szans na wyjście z grupy MŚ. Chorwacja pokazała moc, co za nokaut

27.11.2022 18:56

Reprezentacja Chorwacji pokonała Kanadę 4:1 (2:1) w niedzielnym meczu na mistrzostwach świata w Katarze. Tym samym drużyna Johna Herdmana straciła możliwość na wyjście z grupy F.

Chorwacja

Mecz Chorwacji z Kanadą znakomicie rozpoczęli ci drudzy, którzy już w 2. minucie otworzyli wynik spotkania. Buchanan popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem w pole karne, piłka wylądowała na głowie Alphonso Daviesa, który pokonał Livakovicia.

Kanadyjczycy zmobilizowani bramką nie przestali atakować piłkarzy z Bałkanów, którzy łatwo dopuszczali rywali do kolejnych sytuacji. Przełom nastąpił w 26. minucie, gdy Andrej Kramarić zdobył wyrównującego gola, ale sędzia odgwizdał spalonego. Gra wicemistrzów świata zaczęła wyglądać lepiej z minuty na minutę. Zawodnicy Zlatko Dalicia zamknęli zespół z Ameryki Północnej przed ich własnym polem karnym i starali się zremisować.

W 36. minucie trafienie Kramaricia zostało uznane. 31-letni napastnik oddał strzał z ostrego kąta i doprowadził do wyrównania. Kanadyjczycy kompletnie stanęli, co osiem minut później wykorzystał Marko Livaja. Najpierw Josip Juranović przedarł się środkiem i zagrał do gracza AEK Ateny, a ten popisał się strzałem po ziemi zza pola karnego i pokonał Borjana.

Kanada żegna się z MŚ w Katarze, zwycięstwo i dominacja Chorwacji

Kanadyjczycy strasznie się odsłonili, prosząc się niemalże o trzecią bramkę, ale sędzia zdołał zakończyć pierwszą część spotkania.

Chorwaci zupełnie inaczej rozpoczęli drugą połowę, gdzie byli bardziej ofensywni. W 54. minucie Kramarić był bliski kolejnej bramki, ale Borjan fenomenalnie interweniował, broniąc strzał z okolic jedenastego metra.

W 70. minucie Kramarić już się nie pomylił, po raz drugi wpisując się na listę strzelców. Napastnik wicemistrzów świata wykorzystał dośrodkowanie Perisicia i przekładając sobie piłkę na lewą nogę, wpakował ją do siatki.

W drugiej odsłonie Kanada nie wyglądała już jak zespół, który zostaje na połowie przeciwnika i potrafi szybko odebrać piłkę. Drużyna Johna Herdmana nie miała argumentów, aby odwrócić losy spotkania. Gwoździem do trumny była akcja w doliczonym czasie gry. Miller zgubił futbolówkę i dwóch Chorwatów ruszyło na bramkę Borjana, a wynik ustalił Majer, który posłał piłkę do pustej bramki.

Ostatecznie Chorwacja pokonała Kanadę 4:1 i wyeliminowała ich z mundialu. Ekipa z Ameryki Północnej przed ostatnią kolejką fazy grupowej ma zerowy dorobek punktowy i żadnych szans na wyjście do 1/8 finału.

Chorwacja - Kanada 4:1 (2:1).

Bramki: 0:1 Alphonso Davies (2-głową), 1:1 Andrej Kramaric (36), 2:1 Marko Livaja (44), 3:1 Andrej Kramaric (70), 4:1 Lovro Majer (90+4).