Zamknij

Trener Argentyny nie wyklucza zmian w kadrze. Kolejne problemy z kontuzjami

16.11.2022 20:16

Trener Argentyny Lionel Scaloni zapowiedział, że może wprowadzić zmiany w 26-osobowej kadrze, którą powołał na mundial w Katarze. Szkoleniowiec Albicelestes chciałby skorzystać z modyfikacji składu, jeśli zawodnicy, którzy mają problemy z kontuzjami, nie wrócą do zdrowia.

Kadra Argentyny może się zmienić. Trener Albicelestes reaguje na kontuzje
fot. AP/Associated Press/East News

Trener Argentyny po zakończonym meczu towarzyskim ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi zapowiedział możliwe zmiany w kadrze, która została powołana na mundial. Są one spowodowane licznymi problemami z kontuzjami u podstawowych zawodników Albicelestes.

„Mamy kilka dni na podjęcie decyzji ws. kadry. Ona może się zmienić, ale miejmy nadzieję, że nie będzie potrzeby. Istnieje jednak taka możliwość. Nie mówię też, że ktoś opuści kadrę. Jest kilku zawodników, którzy zostali dzisiaj wykluczeni z gry rozmowy, ponieważ nie nadawali się do meczu lub istniało ryzyko pogłębienia urazu – powiedział po meczu Lionel Scaloni.

Trener Argentyny po chwili dodał: „Nie mogę zagwarantować, że ci gracze są zdrowi. W zasadzie są, ale trzeba być ostrożnym. Dlatego dozowaliśmy minuty i nie wpuszczaliśmy ich do gry”.

Przed mundialem problemy z urazem miał Cristian Romero i Papu Gomez (poza kadrą na mecz z ZEA), a także Nico González i Nicolas Tagliafico (w kadrze). Długo leczył się też Juan Foyth, ale obrońca Villarreal wrócił do zdrowia i w meczu towarzyskim z ZEA zagrał przez 90 minut. Cristian Romero, który pauzował w spotkaniu z ZEA, ma być podstawowym zawodnikiem w meczu z Arabią. 

loader

RadioZET.pl/PAB