Zamknij

Jest decyzja FIFA ws. wyniku meczu z Francją. Wydano oświadczenie

05.12.2022 19:44

W poniedziałek FIFA poinformowała w oświadczeniu, że wynik meczu Tunezja - Francja w 3. kolejce grupy D mistrzostw świata 2022 w Katarze nie zostanie zmieniony. Francuzi domagali się uznania gola Antoine'a Griezmanna.

Kylian Mbappe
fot. "Tunesia v France"/Voetbal International/East News

Protest Francuskiej Federacji Piłki Nożnej, która domagała się uznania gola Antoine'a Griezmanna dla "Trójkolorowych" w meczu fazy grupowej mistrzostw świata 2022 w Katarze z Tunezją (0:1), został odrzucony - poinformowała w poniedziałek FIFA.

Broniący tytułu Francuzi w swoim trzecim meczu grupy D, mając już zapewniony awans do 1/8 finału, zagrali w rezerwowym składzie. Spotkanie zakończyło się ich porażką 0:1, choć w końcówce doliczonego czasu "Trójkolorowi" zdobyli bramkę. Po interwencji VAR gol Griezmanna został jednak anulowany.

FIFA: Wynik meczu Francji nie zostanie zmieniony

Francuska federacja złożyła skargę do FIFA, zwracając uwagę, że VAR został użyty "po wznowieniu gry i po zakończeniu meczu", co jest sprzeczne z protokołem korzystania z tej technologii.

Ewentualne uznanie gola i modyfikacja wyniku nie zmieniłyby końcowych rezultatów w grupie D, którą Francuzi zakończyli na pierwszym miejscu (Tunezja odpadła), ale chodziło również o punkty do światowego rankingu.

W poniedziałek potwierdzono ostatecznie, że wynik nie zostanie zmieniony. "Komisja Dyscyplinarna FIFA odrzuciła protest złożony przez Francuski Związek Piłki Nożnej w związku z meczem Tunezji z Francją (...), który odbył się 30 listopada" – poinformowała FIFA w oświadczeniu.

W 1/8 finału turnieju w Katarze Francja wygrała w niedzielę z Polską 3:1. W ćwierćfinale rywalem drużyny Didiera Deschampsa będzie Anglia.

loader

RadioZET.pl/PAP