Zamknij

Jasna deklaracja Dariusza Szpakowskiego. To już jest koniec

15.11.2022 14:01

Dariusz Szpakowski podjął ostateczną decyzję na temat swojej przyszłości. W czasie konferencji prasowej Telewizji Polskiej przed mundialem w Katarze legendarny komentator zdradził, że tegoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej będą jego ostatnimi.

Dariusz Szpakowski
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Mundial w Katarze będzie ostatnim światowym czempionatem dla Dariusza Szpakowskiego. Sam zainteresowany poinformował o tej decyzji w trakcie wtorkowej konferencji prasowej TVP przed mistrzostwami świata 2022. Dla legendarnego komentatora będą to dwunaste MŚ.

Dariusz Szpakowski żegna się z MŚ

"Neymar, Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi jadą do Kataru i nie deklarują, czy to jest ich ostatni mundial. Ja, powiem szczerze […] tak, mogę powiedzieć, że to jest mój ostatni mundial" - ujawnił Szpakowski, cytowany przez serwis sport.tvp.pl.

loader

Po raz pierwszy Dariusz Szpakowski pojawił się na piłkarskich mistrzostwach świata w 1978 roku.

Oni skomentują mecze Polaków w MŚ w Katarze. Plotki stały się faktem

"Gdy przypominam sobie, zupełnie inną, prezentację ekipy radiowo-telewizyjnej, wyjeżdżającej na mundial w 1978 roku. Na moje pierwsze finały mistrzostw świata, to... z tych, którzy tam byli, w zawodzie zostałem już tylko ja. Mam nadzieję, że jeszcze parę lat" - podkreślił.

Dariusza Szpakowskiego nie usłyszymy na meczach reprezentacji Polski. Dziennikarz sam poprosił o taką możliwość. Niemniej jednak usiądzie za mikrofonem w czterech meczach fazy grupowej, komentując m.in. hitowe starcie Hiszpania - Niemcy 27 listopada. Wcześniej będzie pracował przy spotkaniu Brazylii z Serbią (24 listopada), a także w pojedynkach Chorwacja - Belgia (1 grudnia) i Kamerun - Brazylia (2 grudnia).

RadioZET.pl