Taktyczny majstersztyk Holandii. Oranje meldują się w ćwierćfinale MŚ

03.12.2022 17:56

Reprezentacja Holandii pokonała 3:1 Stany Zjednoczone w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Bohaterem Holendrów okazał się Denzel Dumfries, który miał udział we wszystkich akcjach bramkowych.

Dumfries

Reprezentacja Holandii jako pierwsza zameldowała się w ćwierćfinale mistrzostw świata w Katarze. Oranje w meczu 1/8 pokonali 3:1 Stany Zjednoczone. Bohaterem Holandii okazał się Denzel Dumfries, który zaliczył dwie asysty i jednego gola.

Spotkanie od początku układało się pod dyktando USA. Holendrzy specjalnie oddali piłkę swoim rywalom i czyhali na kontry. Idealna okazja nadarzyła się w 10. minucie. Wówczas w kapitalnej drużynowej akcji błysnęli Holendrzy. Cody Gakpo zagrał na prawą stronę do Dumfriesa, a ten po ziemi odegrał piłkę w pole karne. Do futbolówki doszedł Memphis Depay, który płaskim strzałem otworzył wynik meczu.

Holandia pokonuje Stany Zjednoczone

Po strzelonej bramce obraz meczu się nie zmienił. Dalej częściej piłką operowali Amerykanie, jednak nie potrafili oni zakończyć swoich akcji groźnym strzałem. Holendrzy byli spokojni, a ich cierpliwość została nagrodzona w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Wtedy to Dumfries ponownie dostał podanie na prawą stronę i praktycznie takim samym dośrodkowaniem znalazł Daleya Blinda. Wahadłowy Holandii oddał podobny strzał, co Depay i dał swojej reprezentacji dwubramkowej prowadzenie do przerwy.

Po zmianie stron ofensywa Ameryki zaczęła kreować coraz to groźniejsze sytuacje. Wreszcie ich atak przyniósł skutek w 76. minucie. Christian Pulisić dostał podanie na wolne pole i dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówka trafiła w stopę Haji Wrighta i nabrała tak dziwnej trajektorii lotu, że przelobowała bramkarza Nopperta.

Holendrzy pierwszym ćwierćfinalistom MŚ w Katarze

Gdy wydawało się, że Amerykanie zostaną uskrzydleni bramką kontaktową, wtedy do głosu doszli Holendrzy. Pięć minut po straconym golu braki w kryciu USA wykorzystał Blind, który idealnie dograł piłkę do Dumfiresa, a ten strzałem z lewej nogi ustalił wynik meczu.

Ostatecznie Holandia pokonała Stany Zjednoczone 3:1. Teraz Oranje będę czekać na wynik dzisiejszego meczu pomiędzy Argentyną a Australią, ponieważ to ze zwycięzcą z tej pary zagrają w ćwierćfinale.