Zamknij

Polska - Argentyna: Gang kiboli zmierza na mecz. Polacy w niebezpieczeństwie?

28.11.2022 20:18

Polska - Argentyna na mistrzostwach świata 2022 będzie starciem o awans do fazy pucharowej mundialu. Jak poinformował serwis tycsports.com, zespół Lionela Messiego ma być wspierany przez ogromną grupę fanów znanych jako "Barrabravas". Cechą charakterystyczną tych kibiców jest brutalne zachowanie. Czy biało-czerwonym grozi niebezpieczeństwo?

Lewandowski i Bednarek
fot. PAP/EPA

Mecz Polska - Argentyna w mistrzostwach świata będzie kluczowym spotkaniem dla obu ekip, które marzą o grze w 1/8 finału. Poza tym, że starcie elektryzuje kibiców po jednej i drugiej stronie, okazuje się, że w trakcie samego pojedynku może być jeszcze groźniej. Chodzi o grupę argentyńskich kibiców tzw. "Barrabravas", którzy od kilku dni przebywają w Katarze.

Jak dowiedzieli się dziennikarze portalu tycsports.com stu członków tej ekipy wybrało się na potyczkę z Meksykiem, ale nie przebywali w grupie. W związku z tym na stadionie spotkanie przebiegało w spokojnej atmosferze. Jednak środowy mecz będzie toczył się o jeszcze większą stawkę i eksperci przewidują, że i na trybunach może zrobić się gorąco. Wszystko przez to, że wielu z członków "Barrabravas" ma problemy z prawem.

Polska - Argentyna: Groźna grupa kibiców zmierza na mecz

Zaskakujące jest to, że przed mundialem w Katarze tamtejsze władze zapowiadały, że sześć tysięcy osób z listy z zakazami stadionowymi, nie przekroczą granicy kraju gospodarza turnieju. Jednak niektórzy z nich jakimś cudem przedostali się do państwa i byli widziani na sportowych arenach czy lotniskach.

loader

"Wiadomo, że przynależność do >>Barrabravas<< to jeden z najbardziej dochodowych zawodów w kraju" - czytamy w serwisie tycsports.com. 

Relacja na żywo z meczu Polska - Argentyna zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl. Początek spotkania w środę 30 listopada o godzinie 20:00.

RadioZET.pl