Zamknij

Griezmann, Mbappe czy Giroud? Francja ukrywa, kto wykona ewentualny rzut karny

02.12.2022 19:25

Antoine Griezmann nie chciał zdradzić, kto w meczu z Polską wykona rzut karny, jeśli sędzia podyktuje jedenastkę. Gracz Atletico podkreślił, że chce w ten sposób ograniczyć liczbę informacji, które dostanie sztab reprezentacji Polski.

Griezmann, Mbappe czy Giroud? Francja ukrywa, kto wykona ewentualny rzut karny
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Griezmann na konferencji został zapytany, czy trener wyznaczył go do wykonywania rzutów karnych. Francuz udzielił wymijającej odpowiedzi. - Jeśli to będę musiał być ja, czy to przy rzutach wolnych, rożnych, karnych, czy z sześciu metrów, jestem w stanie wykonywać wszystko. Dostosuję się do tego, czego, chce ode mnie trener oraz drużyna – stwierdził napastnik Atletico. Później dodał, że nie chce mówić nic na temat rzutów karnych, by nie pomagać sztabowi polskiej kadry.

- Nie zamierzam dawać Szczęsnemu żadnych informacji na ten temat. On już uratował dwukrotnie swój zespół. Będzie miał niespodziankę - powiedział Francuz. Podczas mistrzostw świata w Rosji to Griezmann wykonywał rzuty karne w reprezentacji. Obecnie robi to Kylian Mbappe lub Karim Benzema.

Ostatni gol Mbappe z rzutu karnego został zdobyty w marcu tego roku, w trakcie meczu z RPA. Jeżeli chodzi o mecze o stawkę, to gracz PSG zmarnował decydują "jedenastkę" w 1/8 mistrzostw Europy w 2021 roku przeciwko Szwajcarii. Inny potencjalny wykonawca, Olivier Giroud, nigdy nie spudłował w kadrze, aczkolwiek rzadko wykonuje karne.

Polska zagra z Francją w 1/8 mistrzostw świata w Katarze. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 16.00 czasu polskiego.

RadioZET.pl/PAP/bbr/ krys/