Glik z wielkim jubileuszem w meczu Polska - Meksyk na mundialu w Katarze

21.11.2022 18:14

Kamil Glik razem z resztą reprezentacji Polski przygotowuje się do wtorkowego meczu z Meksykiem na mistrzostwach świata w Katarze. Jeżeli obrońca biało-czerwonych wybiegnie na murawę w tym spotkaniu, zagra swój setny mecz z orzełkiem na piersi. Relacja na żywo ze spotkania Polska - Meksyk od godziny 17:00 na sport.radiozet.pl.

Kamil Glik
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Kamil Glik po raz pierwszy został powołany do seniorskiej reprezentacji Polski pod koniec 2009 roku, kiedy dostrzegł go ówczesny selekcjoner kadry Franciszek Smuda. Mimo udziału w zgrupowaniu obrońca nie otrzymał szansy debiutu. Po raz pierwszy doszło do tego w styczniu 2010 roku podczas Pucharu Króla Tajlandii w czasie starcia z Tajlandią.

loader

W tym starciu Glik zanotował swojego pierwszego gola dla kadry. W czasie Euro 2016 gracz był jednym z liderów drużyny Adama Nawałki. Dwa lata później zagrał także w MŚ w Rosji i ostatnio na Euro 2020. Mundial w Katarze jest dla niego czwartym dużym piłkarskim turniejem.

Kamil Glik z setnym meczem dla reprezentacji w starciu Polska - Meksyk?

Mecz Polska - Meksyk na MŚ 2022 może być jeszcze wyjątkowy dla Kamila Glika. Wysoce prawdopodobne jest to, że 34-latek zagra w tym spotkaniu. Wówczas będzie to jego setny występ z orzełkiem na piersi.
Glik w dotychczasowych zmaganiach z reprezentacją Polski zdobył sześć bramek. Cztery razy trafiał do siatki rywali podczas el. MŚ i ME (po dwa gole), raz cieszył się z bramki w Lidze Narodów i raz właśnie w meczu towarzyskim.

Jednak najbardziej znanym golem w karierze jest bramka w spotkaniu z Anglią w ramach kwalifikacji do MŚ. Wtedy w październiku 2012 roku, w którym biało-czerwoni zremisowali 1:1.

Mecz Polska - Meksyk na żywo na sport.radiozet.pl. Śledź relację na żywo na naszym portalu od godziny 17:00.

RadioZET.pl