Zamknij

Martino nie jest już trenerem Meksyku. "Odpadnięcie z mundialu to moja wina"

30.11.2022 23:56

Gerardo Martino nie jest już trenerem Meksyku. Na konferencji prasowej szkoleniowiec potwierdził, że skończył pracę w reprezentacji. -Mój kontrakt wygasł w momencie, gdy sędzia gwizdnął po raz ostatni – powiedział po spotkaniu z Arabią Saudyjską.

Gerardo Martino nie jest już trenerem Meksyku. "Odpadnięcie z MŚ to moja wina"
fot. ALFREDO ESTRELLA/AFP/East News

Martino stwierdził, że to on jest odpowiedzialny za to, że Meksyk odpadł z mundialu. Jego drużynie do awansu zabrakło jednego trafienia. - Dzisiaj długo szukaliśmy trzeciego gola. Nasza przewaga była ewidentna. W meczu z Polską nie potrafiliśmy jej pokazać. Odpadnięcie z mundialu to moja wina – podkreślił selekcjoner Meksyku.

Trójkolorowi w drugiej połowie strzelili Arabii Saudyjskiej 2 gole i w obliczu dużej przewagi Argentyny nad Polską (2:0) za wszelką cenę dążyli do zdobycia 3 bramki. Wielokrotnie było do tego bardzo blisko. Reprezentanci Meksyku oddali łącznie 23 strzały, w tym 10 celnych, a także zdobyli gola, który został anulowany z powodu spalonego. Przed końcem spotkania Arabia trafiła do siatki po kontrze (1:2) i losy awansu były już przesądzone.

Martino w trakcie konferencji wyznał, że z powodu odpadnięcia z mundialu jego umowa z Meksykiem wygasła. -Kontrakt zakończył się w momencie, gdy sędzia gwizdnął po raz ostatni. Nic więcej nie mogę zrobić – powiedział Martino.

Gerardo Martino był trenerem reprezentacji Meksyku od 2019 roku. Wcześniej prowadził m.in. kadrę Argentyny.

RadioZET.pl/PAB