Zamknij

"Gdyby Lewandowski był Niemcem, zostałby mistrzem świata"

18.11.2022 11:11

Robert Lewandowski byłby idealnym uzupełnieniem niemieckiej kadry - uważa Gary Lineker. Dawna gwiazda angielskiego futbolu jest przekonana, że kapitan reprezentacji Polski, grając w barwach naszych zachodnich sąsiadów, sięgnąłby po mistrzostwo świata.

Robert Lewandowski
fot. Rafal Oleksiewicz/Associated Press/East News

Lineker w rozmowie z Magenta TV przyznał wprost, że to właśnie pozycja środkowego napastnika jest największą bolączką niemieckiej kadry. - Gdyby Lewandowski był Niemcem, powiedziałbym, że są absolutnym faworytem do zwycięstwa w mistrzostwach świata - stwierdził.

Gary Lineker o reprezentacji Anglii

Wypowiedział się też na temat rodzimej kadry. - Tak naprawdę nie mamy jasnego stylu gry. Southgate od czasu do czasu zmienia taktykę, co trochę mnie martwi - powiedział o reprezentacji Anglii.

Wicemistrzowie Europy w fazie grupowej mistrzostw świata zmierzą się z Iranem, Walią i Stanami Zjednoczonymi. Do teoretycznie trudniejszej grupy trafili Niemcy, którym przyjdzie zmierzyć się z Japonią, Kostaryką i Hiszpanią.

Mundial w Katarze rozpocznie się już 20 listopada. W meczu otwarcia Katar zmierzy się z Ekwadorem. Reprezentacja Polski wejdzie do gry dwa dni później. Rywalem biało-czerwonych będzie Meksyk. Cztery dni później zagramy z Arabią Saudyjską, a 30 listopada naszym rywalem będzie Argentyna.

RadioZET.pl