Zamknij

FIFA nie ma litości, ukarała kolejne reprezentacje. Jedną za żółte kartki

07.12.2022 23:38

FIFA ukarała kolejne reprezentacje, które brały lub biorą udział w mistrzostwach świata 2022 w Katarze. Tym razem "ofiarami" federacyjnych restrykcji padły reprezentacje Chorwacji, Serbii oraz Arabii Saudyjskiej. Na tę ostatnią nałożono karę grzywny za... dużą liczbę żółtych kartek.

Gianni Infantino
fot. FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) nałożyła grzywnę w wysokości 50 tysięcy franków szwajcarskich na chorwacki związek oraz 20 tysięcy na federację serbską w związku z postępowaniem dyscyplinarnym wszczętym w trakcie mistrzostw świata 2022 w Katarze.

FIFA rozpoczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko chorwackiej federacji za obelgi, które kibice kierowali w stronę kanadyjskiego bramkarza serbskiego pochodzenia Milana Borjana podczas meczu obu reprezentacji w fazie grupowej mistrzostw świata. Chorwaci 27 listopada wygrali 4:1.

FIFA ukarała kolejne reprezentacje

Postępowanie zostało wszczęte również przeciwko reprezentacji Serbii za flagę z mapą, na której ziemie serbskie obejmują również terytorium Kosowa, umieszczoną w serbskiej szatni przed przegranym 0:2 spotkaniem z Brazylią w fazie grupowej 24 listopada.

Dwie grzywny w wysokości 15 tysięcy franków szwajcarskich nałożono także na saudyjską federację za niewłaściwe zachowanie jej drużyny podczas meczów z Argentyną 22 listopada i Meksykiem 30 listopada (łącznie Saudyjczycy otrzymali sześć żółtych kartek).

Wcześniej FIFA karała już m.in. reprezentacje Niemiec i Senegalu. Obie za niestawienie się zawodnika na konferencji prasowej, w której prócz trenera musi stawić się również przynajmniej jeden piłkarz z kadry.

loader

RadioZET.pl/PAP