Ekwador zabawił się w meczu otwarcia. Porażka Kataru na początek MŚ

20.11.2022 18:58

Ekwador wygrał w meczu otwarcia mistrzostw świata w Katarze z gospodarzami turnieju 2:0. Dwie bramki dla zespołu z Ameryki Południowej zdobył Enner Valencia.

Katar - Ekwador na MŚ

W niedzielę 20 listopada byliśmy świadkami meczu otwarcia XXII mistrzostw świata w piłce nożnej, w którym gospodarze - reprezentacja Kataru podejmowała Ekwador.

Mimo zapowiedzi o ewentualnej wygranej Kataru pierwsza połowa została zdominowana przez ekipę z Ameryki Południowej. Pierwsza bramka na mundialu 2022 padła już w 3. minucie dzięki Ennerowi Valencii, który wykorzystał niepewne interwencje Saada Al Sheeby i wpakował futbolówkę do siatki. Niestety, akcja była sprawdzana przez VAR, który dopatrzył się spalonego.

Ekwador dalej naciskał i sprawiedliwości stało się zadość w 16. minucie. Wówczas Al Sheeb sfaulował w obrębie jedenastki Valencię, a Daniele Orsato bez wahania wskazał na jedenastkę. Rzut karny na gola zamienił sam poszkodowany, dając swojemu zespołowi prowadzenie.

Zwycięstwo Ekwadoru na inaugurację MŚ w Katarze

Katar kompletnie nie czuł się pewnie na murawie, a piłkarze Felixa Sancheza nie mieli żadnych podstaw, aby w jakikolwiek sposób zagrozić bramce rywali. Zamiast tego ostro faulowali przeciwników, przez co aż trzech graczy zostało ukaranych żółtymi kartkami.

W 31. minucie Ekwador podwyższył prowadzenie za sprawą... Ennera Valencii. 33-letni napastnik wykorzystał dośrodkowanie Pervisa Estupinana z prawego skrzydła i głową umieścił piłkę w siatce. Wyraźnie było widać, że mecz otwarcia MŚ przerósł Katarczyków.

Po zmianie stron Ekwadorczycy wyraźnie spuścili z tonu i nie atakowali tak zaciekle bramki gospodarzy mundialu. Warto odnotować akcję z 55. minuty, kiedy Saad Al Sheeb zaliczył ważną interwencję, broniąc strzał Renato Ibarry. Mijały kolejne minuty, a Katarczycy kompletnie nie mieli pomysłu na podejście pod pole karne rywali. W 76. minucie boisko był zmuszony opuścić strzelec dwóch goli Enner Valencia, który narzekał na uraz kolana.

loader

Pod koniec spotkania doskonałą okazję na gola kontaktowego miał rezerwowy Mohammed Muntari, ale uderzył nad poprzeczką bramki Hernana Galindeza. Ostatecznie Ekwador pokonał Katar 2:0 i zgarnął pierwsze trzy punkty na mistrzostwach świata.

Katar - Ekwador 0:2 (0:2).

Bramki: 0:1 Enner Valencia (15-karny), 0:2 Enner Valencia (30-głową).